Täällä maalla keskustan vankoilla tukialueilla on useampi päästänyt suustaan "kyllä se kokoomus ihan yhtä hyvästi ajaa maaseudun asiaa". Keskusta on siis menettämässä maaseudun luottamusta. Päättäjät keskusta miettikööt nyt miten linjansa korjaavat. Taitaisi olla puheenjohtajan vaihdoksen aika, mutta auttaako se enää.
Varoituksen sana
Keskustalle
6252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oliko mones aloitus? Vastailetko useinkin omiin kysymyksiisi? Tietojasi jää kaikkialle:D
Olen kyllä selaillut näitäkin sivuja senkummemmin kirjoittelematta. Mutta kun viesti kertakaikkiaan on ollut monen naisen ja miehen suusta se, että ei luota keskustaan, niin sitten päätin sen julkistaa. Joku selkeä jämäkkä ja myönteinen teko (se ei ehkä ole EU:n perustuslain aktiivinen puoltaminen) voisi pikkuhiljaa palauttaa luottamusta.
Faneja!
Siionismi voi sitit on se jokat voi viedä isämaalliset soinin riveihin.
Ja se tullaan tuomaan esille että vapaamuurarit on israelin ja usa:n puolella.
ja palvovat jahveaan Fluciveria. ja suovat veriuhria.
koko keskusta yhden pellen takia.
Jos ajatellaan, että puolueen pitää "ajaa meidän asiaa", niin metsässä ollaan.
Kyllä ensin tulee koko Suomen etu, ja jos Vanhasta nyt arvostellaan siitä ja vaaditaan vaihdettavaksi, koska hän ei aja "meidän asiaa", niin vaalitappiohan tuollaiselle keskustalle tulee.
On todella omituista, ettei joillekin keskustalaisille kelpaa millään tavalla se, että heillä on ensimmäistä kertaa kymmeniin vuosiin puheenjohtajanaan mies, joka luonteensa puolesta yleensä pystyy yhtietyöhön muiden puolueiden kanssa.
Väyrynen, Aho ja Jäätteenmäkihän tyrivät kaikki keskustan mahdollisuuden ajaa kenekään etuja, koska olivat täysin yhteistyökyvyttömiä tyyppejä.
KEPU on kompromenttoinut itsensä.