onko kenelläkään tietoa tämän fi´rman palkio järjestelmästä,tuotteesta(toimiiko),kaonko ollut markkinoilla,onko kovia nimiä mukana?onko kukaan viellä kerennyt tienata?asiallisia kommentteja kiitos;)
enliven
tietoa
174397
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tekstiviestinäkö sä nuo oksennukses tänne lähetät. Käytä mieluummin oikeaa näppäimistöä, sellaista josta saa aikaiseksi ison alkukirjaimen ja välilyönnin.
fiksummat sai idean kuiten selville.vai onks tääl joku admin joka tarkkailee tekstien kieliopillisia seikkoja...tuollaset kommemtit taitavat aikustenoikeesti kuuluu päätoimittajalle:)
Uusintana viesti, jonka jo aiemmin tänne kirjoitin vastauksena Enlivenin laillisuutta jne. koskevaan kysymykseen.
En tunne tarkkaan kyseisen yhtiön palkkiojärjestelmää ja pätevöitymisen ehtoja, joten siihen en voi kantaa, voiko se tulla varsinaisesti tuomituksi pyramidipelinä eli ketjukirjeeseen rinnastettavana laittomana rahankeräyksenä.
http://verkostomarkkinointi.blogspot.com/2006/03/verkostomarkkinointi-ja-pyramidipelit.html
Koska kyseessä on kuitenkin rajoittamattomaan edustajamäärään ja useisiin tasoihin perustuva järjestelmä, kuten useimmissa verkostofirmoissa, raha käytännössä nousee tasolta toiselle. Jos sinulla on tarkempia tietoja Enlivenin järjestelmästä, voit lähettää ne minulle osoitteeseen [email protected].
Enliven Internationalin käytännössä ainoa tuote näyttäisi olevan nonihedelmästä tehdyt ihmetehotipat. NoniMEHU on hyväksytty EU:ssa myytävänä uuselintarvikkeena. Tämä tarkoittaa sitä, että kliinisissä tutkimuksissa sen ei todettu olevan kohtuullisissa määrissä nautittuna haitallista. Samoissa tutkimuksissa selvitettiin myös lopullisesti se, että nonimehulla ei ole muita vitamiinipitoisia mehuja suurempia terveysvaikutuksia.
Tällä hetkellä nonikapseleilla tai tipoilla EI ilmeisesti ole markkinointilupaa Suomessa, vaikka mehulla onkin. Kehotan kysymään ajantasaista tilannetta suoraan Elintarvikevirastolta vaikkapa sähköpostilla. Voi siis tosiaan hyvinkin olla, että Enliven Internationalin päätuotetta ei Suomessa saa kaupata tällä hetkellä eikä tulevaisuudesta ole mitään takeita.
Joka tapauksessa noniin perustuvia tuotteita EI saa markkinoida terveysvaikutuksisina, siis sairauksia estävänä tai parantavana. (Niiden sisältämistä vitamiineista voi toki mainita, vitamiinejahan taitaa nonimehussa olla melkein samalla tavalla kuin appelsiinimehussa.) Tuotteiden harhaanjohtava markkinointi tällaisia perusteettomia väitteitä käyttäen voi olla rikoslain tarkoittama markkinointirikos tai petos - molemmista voi saada vankeustuomion.
http://verkostomarkkinointi.blogspot.com/2006/03/kuluttajavirasto-verkostomarkkinoinnis.html
Ennen kuin mukaan lähtee, kannattaisi nyt ainakin odottaa, että tuote hyväksytään myös myyntiin. Jos tuote hyväksytään, mukana oleminen todennäköisesti edellyttää, että haluat maksaa suunnattomia summia ihmetipoista ja värvätä ystäväsi maksamaan suunnattomia summia ihmetipoista, joilla ei ole mitään todistettavia vaikutuksia yhtikäs mihinkään.
Kävin kuuntelemassa. Ei palkkiojärjestelmä selvennyt. Kuulosti pyramidilta... Epäilen ko. tuotetta ja vaikutuksia. En lähde mukaan. Kallis littymismaksu ja kallis tuote. Elintarvikevirastolta kyselin asioita, ei myyntilupaa. Esittelytilaisuudessa käytettiin koko ajan sanoja: parantaa, helpottaa, alentaa, laskee eli esim. alentaa kolesterolia yms. Tällä tavalla ei saa mainostaa! Koska ei ole mitään tutkittua tietoa. Epämääräinen juttu......
Mitkä ovat yksittäisen edustajan tavat tienata? Millä tavalla verkosto kasvaa?
Mitä mielestäsi on mainonta? Sekö, että henkilö kertoo yksityistilaisuudessa sinulle jotain? Höpöhöpö.
Entä se, että mainitsit kerrotun, että NITRO FX tekee jotain? Vai unohtuiko, että esittelyssä sanotaan, että NITRO FX VOI tehdä jotain? Siinä on pieni ero. Tosiasiassa sitä voi käyttää lähes kuka tahansa ja saada elämäänsä uutta puhtia.
Sillä ei ole EU-uuselintarvikelupaa vielä, mutta sitä saa kyllä tilata omaan käyttöön.
Ihan oikeasti NITRO FX on vaikuttanut terveydentilaani sen verran, että EI ENÄÄ PÄIVÄÄKÄÄN ILMAN! (4 kk:n käyttökokemus) Ja palkkiojärjestelmä on varsin yksinkertainen ja toimiva. Ei kovinkaan kallista, kun siitä hyvästä saa vielä rahaakin.
Terävä huomiokyky.Voi olla,että se NITRO FX voi auttaa moneen vaivaan??Tuskimpa sitä olisi markkinoille päästetty ja haettu myyntilupaa.
On sitä tutkittu jo 20 vuotta... ottakaa ihmiset selvää ennen kuin puututte asioihin. Tuotteen teho perustuu Nobel-palkittuun lääketieteelliseen keksintöön, joka koskee typpioksidin ratkaisevaa osuutta elimistön välittäjäaineena, aiheesta on erittäin paljon kansainvälistä tietoa netissä. Ihmiselimistö kehittää typpioksidia itse, raaka-aineet tulevat ruuasta. Jos raaka-aineita ei ole riittävästi saatavilla, tuotanto estyy. Markkinoilla on satoja ellei tuhansia tuotteita, jotka on toteutettu nimenomaan paikkaamaan tätä puutetta. Tässä vain yksi lisää joukkoon. Sekö, että tuote leviää verkostomarkkinoinnin avulla, tekee siitä paheksuttavan, kielletyn, myrkyllisen tai huijauksen?
SUOSITTELEN ottaa yhteyttä Moven edustajana toimivaan ihmiseen. Hän kertoo sinulle tarkemmin asiasta.
Tällä keskustelu palstalla et saa takuu varmasti ASIALLISIA vastauksia taikka asiaa.
Suosittelen ryhtyä edustajaksi jos haluat menestystä ja valtavasti kykyjesi mukaisia haasteita elämällesi. Mutta sinun on oltava valmis tekemään töitä, koska itsestään, tekemättä mitään ei rahaa tule.
Edustajana toimiminen on tiimityötä parhaimillaan ja voit uskoa että se on myös mukavaa!!
Enliven ja Move taitaavat vaan olla ihan eri asioita. Ollessani Enliven tilaisuudessa ei siellä puhuttu Movesta mitään....
Janella ja muilla movettajilla taitaa luetun ymmärtäminen olla vähän heikkoa...
kannattaa varmaan ottaa ehdottomasti yhteyttä kyseisen asian teemalta,oon nähny aikoinaan ton sevenin viritelmän tai siis virittelijät,sekin sai mut naurahtaan sit samat hemmot tulee ja täräyttää vieläkin pahempaa skeidaa liikkeelle samoilla lauseilla.moovin lyhkäri kun minulle pidettiin ni aika paljon "unohdettiin" kerto palkkioiden ehdoista ja muita avun mielestä "epäolennaisia seikkoja":)muut verkostot mitä minulle on esitelty sentään sanotaan melko rehellisesti mitä vaatii ja mitä ei,mut toi prkl move:):)
Täällä näkee enemmän asiallisia vastauksia ja asiakirjoituksia vastustajilta kuin movettajilta.
Joo, tiedän...Tämä on vain minun MIELIPITEENI. Mutta luulen, että moni on samaa mieltä kanssani.
Minä taas luulen, että movettajat eivät huomaa eroa MIELIPITEEN ja FAKTAN välillä.
Hei! Minulla kyllä on tietoa siitä ja on ERITTÄIN mielenkiintoinen ja palkitseva.
[email protected]
Voisitko kertoa tässä näin juttupalstalla tarkemmin!
itse olen mukana tässä enlivenin yrityksessä.. nitro fx.lle ei vielä ole lupaa eu.ssa mutta sitä haetaan ja Toivottavasti tulee tässä kohta puolin :) Kyseinen tuote auttoi omaa mummoani jaksamaan paremmin sen jälkeen alkoi kiinnostamaan. lisätietoa saa nonista www.nonitieto.fi jos jollain kiinnostaa.. ja todella hyvä että tämä ketju on pysynyt asiallisempana kuin nuo muut.. olen jo tunnin seikkaillut sivuilla ja nyt vasta löytyi asiallinen keskustelu :) ps. Pahoittelen kieliopillisia virheitä :P
Täältä löytyy tietoa: http://www.kolumbus.fi/petteri.haipola/verkostomarkkinointi/tyypillinen/enliven.html
Esim. miten halpaa NitroFX on, vain n. 600€ litra.
Entäs sitten heidän tohtori Qutab, todella ansioitunut vuoden lääkäri:) Rahalla sen arvonimen voi ostaa republikaaneilta: http://www.spadocs.com/index.asp