Uunonhaukkuja -natsit

On se kumma, että vihreät leimaavat heti hulluksi, jos joku on eri mieltä. Varsinainen natsipuolue.

Painukaa muualle Suomesta, vihernatsit! Teillä ei ole mitään annettavaa Suomen kansalle. Te tulette helvetin kalliiksi, puhutte paljon paskaa Suomesta ulkomaisille terroristeille ja velttoilette päivät pitkä hassisporukoiden kanssa.

Tervemenoa! Viro, Kongo, Tsetseenia - valitkaa viihtyisin uusi kotimaa! Näitä maitahan te palvotte.
8336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ääliömäiset ja asiattomat örvellykset poikivat vastaukseksi saman sarjan hengentuotteita.

Mietippä sitä. Jos pystyt.

Äänestä
  • Uuno edustaa tämän palstan alinta tasoa..tosin on niitä muitakin..

    Äänestä

Älä suutu, vaikka vihreät heti suosittelevat pilleririvejä ja luulevat, että kriitikolla on henkinen vamma.

Vihreät ovat itse ahdasmielisiä. Vihaavat turvevoimaa ja rakastavat lentomatkustamista. Jos lenkoneet toimisivat turvevoimalla, mielipide turpeesta muuttuisi. Silloin turvevoima olisi ekoloogista.

Äänestä
  • vanha sananlasku: "Niin metsä vastaa, kuin sinne huutaa". Jos nämä samat uunot tällä palstalla jatkuvasti vuodesta toiseen mökeltävät samaa roskaa, ei kukaan halua vastata siihen asiallisesti. Hyvän keskustelun tuntomerkki on, että asialliseen kirjoitukseen vastataan asiallisesti. Ei huumoria tarvitse unohtaa, mutta nämä uunoilut eivät ole edes huumoria.

    Ainut hyvä puoli uunoilussa on ollut, että löysin Satu Hassin päiväkirjat, ja olen seurannut niitä tiiviisti. En tiennytkään aikaisemmin, miten fiksu ja aikaansaava nainen Satu on. Todella hyvä meppi kuten edeltäjänsä Heidi Hautalakin.

    Äänestä

  • extralarge kirjoitti:

    vanha sananlasku: "Niin metsä vastaa, kuin sinne huutaa". Jos nämä samat uunot tällä palstalla jatkuvasti vuodesta toiseen mökeltävät samaa roskaa, ei kukaan halua vastata siihen asiallisesti. Hyvän keskustelun tuntomerkki on, että asialliseen kirjoitukseen vastataan asiallisesti. Ei huumoria tarvitse unohtaa, mutta nämä uunoilut eivät ole edes huumoria.

    Ainut hyvä puoli uunoilussa on ollut, että löysin Satu Hassin päiväkirjat, ja olen seurannut niitä tiiviisti. En tiennytkään aikaisemmin, miten fiksu ja aikaansaava nainen Satu on. Todella hyvä meppi kuten edeltäjänsä Heidi Hautalakin.

    Korruptoitunut"miten fiksu ja aikaansaava nainen Satu on. Todella hyvä meppi kuten edeltäjänsä Heidi Hautalakin."

    Hyppäsikö hän yli nämä kohdat(vain tässä esimerkki)>
    Myös Buenos Airesissa meillä oli hyvä tuuri, asuimme suurin piirtein suloisimmassa hotellissa, mitä olen koskaan nähnyt. Tätä edesauttoi se, että tiesimme pyytää hotellia San Telmon kaupunginosasta, jonka ennestään tiesin mukavaksi paikaksi. Meillä oli uskomattoman hyvä tuuri, saimme suunnilleen parhaan näköalan, jota koko Ushuaian (Tierra del Fuegon pääkaupunki Argentiinan puolella) hotelleista ja mökkikylistä löytyi. Uimabongausteni lista on pidennyt. Olen uinut Beaglensalmessa Isla Grande de Tierra del Fuegon etelälaidalla, ja myös Atlantin lounaiskolkassa sekä useammassakin pienessä järvessä ja joessa Tulimaassa.
    www.satuhassi.net Tammikuu 2006
    _____________________________
    EU:n väljähtänyt ja korruptoitunut puolue-eliitti pitää matkustelusta veronmaksajien varoilla. Korvaukset eu:n alamaisilta ovat ruhtinaalliset ja muut edut samaa luokkaa. Palatseja mepeille

    parlamentin jäsenille maksetaan sama palkka kuin kunkin maan omille kansanedustajille. Suomalaiset mepit saavat 5 600 euroa kuukaudessa ja maksavat siitä veroa niin kuin muutkin suomalaiset.

    Eläkettä suomalaismepeille karttuu samoilla perusteilla kuin eduskunnan jäsenille. Sen lisäksi on mahdollista ostaa vapaaehtoinen lisäeläkevakuutus, jonka kuluista meppi maksaa kolmanneksen (948 euroa kuukaudessa) ja parlamentti kaksi kolmannesta.

    Sairauskulut korvataan laskujen mukaan.

    Mepeille maksetaan kulukorvausta 3 785 euroa kuukaudessa ilman että rahojen käytöstä kuluihin tarvitsee esittää kuitteja.

    Asumis- yms. kulut korvataan 268 euron päivärahalla.

    Työhön liittyvien matkojen korvauksiin kuitteja vastaan on tarjolla 3 736 euroa vuodessa.

    Suurimman osan tuloistaan suomalaiset ja muut pitkien etäisyyksien takaa tulevat parlamentin jäsenet saavat lentämällä. Kun lennetään turistiluokassa mutta saadaan matkakulut business-luokan mukaan, mepit voivat ihan laillisesti systeemin mukaan panna lippujen hintojen erotuksen omaan taskuunsa. Korvaus Helsingin ja Brysselin väliltä (mukaan lukien ns. etäisyyskorvaus) on 2 233 euroa per matka.

    Kikkailu lentämisellä

    Äänestä

Sen siitä saatte vihreät, aivan loistavan kaverin joka alkaa puhumaan totuuksia, kuten se on jo puhunut vapaana kriitikkona! Odottakaahan kun HÄN soluttautuu jäseneksi vihreisiin!

Äänestä
  • Tony Halmeen porukoihin. Henkiseltä tasoltaa tarkoitan. Kun iso osa aivokudosta on tuhoutunut, mikään asia ei mene perille ilman vuosikausien jankkaamista eikä sittenkään. Vihreiden porukkaan ei pysty soluttautumaan. Huomataan heti, kun alkaa Hassi- ja Vuotoshöpinä.

    Äänestä

  • sopii kirjoitti:

    Tony Halmeen porukoihin. Henkiseltä tasoltaa tarkoitan. Kun iso osa aivokudosta on tuhoutunut, mikään asia ei mene perille ilman vuosikausien jankkaamista eikä sittenkään. Vihreiden porukkaan ei pysty soluttautumaan. Huomataan heti, kun alkaa Hassi- ja Vuotoshöpinä.

    Hassi meneekin tulevaan Taistolais puolueseen takaisin.

    Sieltä kuuluukohta: Satu heti kotiin!! hipi..hipi..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ulos Suomesta kirjoitti:

On se kumma, että vihreät leimaavat heti hulluksi, jos joku on eri mieltä. Varsinainen natsipuolue.

Painukaa muualle Suomesta, vihernatsit! Teillä ei ole mitään annettavaa Suomen kansalle. Te tulette helvetin kalliiksi, puhutte paljon paskaa Suomesta ulkomaisille terroristeille ja velttoilette päivät pitkä hassisporukoiden kanssa.

Tervemenoa! Viro, Kongo, Tsetseenia - valitkaa viihtyisin uusi kotimaa! Näitä maitahan te palvotte.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu