Majavan korjaus Hgi:ssä

Majava M 2526 LJ vuodelta 97, toisen pyörän laakeri "klonksuu" noin 3 mm, toisen 1 mm.
Kuka korjaisi Hgin alueella.
Onko akselinokka pistehitsattu akselipalkkiin?
2947
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei muuta kuin
a) kiristät itse laakeria (ei lonksu)
b) jos laakeri on rikki, vaihdat itse laakerin.
Ei tuo vaihtotyö ole mitenkään kummonen homma. Jos et halua omia sormia liata niin vaihtotyö onnistuu missä tahansa pienessäkin autokorjaamossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Akselivika kirjoitti:

Majava M 2526 LJ vuodelta 97, toisen pyörän laakeri "klonksuu" noin 3 mm, toisen 1 mm.
Kuka korjaisi Hgin alueella.
Onko akselinokka pistehitsattu akselipalkkiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu