paljonkohan maksaa suurinpiirtein helsingistä järvenpäähän taksi? per henkilö siis. ja jos meitä olisi 5 kpl. niin paljonko sitten?
taxi
likka
4515
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
näköjään kysyä oikeasta paikasta. Jos vaikka kysyisit taksikuskilta. Tai taksikeskuksesta. Oliskohan kertotaulussakin hieman kerrattavaa?
Taksikyyti maksaa vähän yli euron/kilometri. Lisäksi aloitusmaksu noin 5 tai 7 euroa riippuen kellonajasta.
Jos on 5 ihmistä, niin se vaatii tilataksin. Tavalliseen autoon sopii vain 4 kuski. Kilometrihinta on aika reilusti yli euron silloin. En jaksa etsiä mistään, mutta epäilen, että 1,25 e/km. Sanokaa joku paremmin tietävä, jos olen väärässä.
ei osaa noin kauas kotoa. so. paluu taxille vaikeaa. Juna on paras! Taxikin saa olla rauhassa kehä 1:sen sisällä, ei tartte susia pelätä!
Viisi henkeä Hki-J:pää (40km á 1,43eur) tekee iltalisineen/pyhä/yö noin 65 euroa. Sillä pitäs päästä. Jaatte sen videllä, matkalle kertyy hintaa 13e/henkilö.