Matti Vanhasen uskottavuus ja arvokkuus

Anneli Jäätteenmäki pian tilalle ja nousu alkaa.
3156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei Matilta voi viedä uskottavuutta,koska hänellä ei ole sellaista koskaan ollutkaan.Anneli voi puolestaa olla aivan hyvin Eu-parlamentissa ja katsella sieltäkäsin Suomea.

Äänestä
  • Ihman oikeesti.

    Äänestä

Voi teitä, vallanhalusta kiiluvine silminenne. Mutta kun yksinkertaisesti Matti on meidän ainoa mies, joka pystyy ulkomaitten silmissä olemaan uskottava ja kunnioitettava. Jotenkin muistuu mieleen tapaus Ahtisaari. Ulkomailla arvostettu, pystyvä, suuren luokan valtiomies. Meillä ei koirankaan väärti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kadonnut... kirjoitti:

Anneli Jäätteenmäki pian tilalle ja nousu alkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu