voisitteko kertoa itsestänne,mitä olette,luonteen
piirteenne,oletteko uskollisia,romantikkoja,tykkää
ttekö läheisyydestä ja mitä tykkäätte touhuilla,
ja minkä tyyppisistä miehistä pidätte.mikä saa
teidät suuttumaan.
kiitos kaikille vastanneille.
piirteenne,oletteko uskollisia,romantikkoja,tykkää
ttekö läheisyydestä ja mitä tykkäätte touhuilla,
ja minkä tyyppisistä miehistä pidätte.mikä saa
teidät suuttumaan.
kiitos kaikille vastanneille.
Vastaukset 11
Vanhimmat
En tietenkään voi kaikkien puolesta puhua, mutta itse olen tällainen:
Nopea, huumorintajuinen, älykäs, mustasukkainen, pidän väittelystä ja riitelystä (kunhan myöhemmin sovitaan). Olen uskollinen, todella romanttinen (tai siis toivon mieheltä romanttisuutta), pidän läheisyydestä ja rakastan seksiä. Tylsää ei saa olla koskaan, miehen pitää olla menevä ja kekseliäs.
Toivottavasxti oli jotain apua. :)
Olen oinas nainen. Olen tempperamenttinen, itsepäinen, itsekäskin, ripeä, viehättävä, seurallinen, tylsistyn helposti. Haluan rakkaaltani ihailua, huomiota ja kekseliäisyyttä. Kotona nysvääminen ahdistaa. Miehen pitää yllättää. Riidellessä oinaat ovat hyvin tulisia ja jos luottamus petetään oinaan kosto on suloinen....
Tunnen oinasnaisia ja voin sanoa että älykkyys on kyllä kaukana... viehättäviä kyllä. Älyttömän mustasukkaisia ja tempperamenttisia.
Kuules,et vain nää oinaan älykkyyttä,sillä se ei välttämättä näy ulospäin.Kyllä oinasnainen ajattelee mutta ei varmasti oman älykkyytensä ansiosta näytä ja puhu mitä sattuu.Minä tiedän mitä puhun sillä olen oinasnainen ja tämä on salaisuuteni.Voin myöskin sanoa että olen hyvin romattinen ja kaipaan läheisyyttä.Olen seurallinen persoonallinen paha tapani on tosiaankin väitellä joka asiassa jossa olen oikeassa.Olen eläinrakas,paha suustani,menevä ja nopea.Pidän shoppailusta ja bailaamisesta.Viihdyn hyvin miehien seurassa,joskus paremmin kun tyttöporukassa.Olen tempperamenttinen,antelias..jne.Olen monipuolinen.Kukaan kun ei tiedä mitä oinaan päässä liikkuu ja vain harvat pääsevät siitä selville tai edes jyvälle...*hah*
romanttinen ja luja luonne.rakastan elämän pieniä hetkiä.muusiikki ja tanssiminen okey!yhden ihmisen luotettava luonne. huumoria löytyy ja niin oikukaskin osaan olla kun tilanne vaatii.kesä ihminen ,en pidä syksyn ja talven kylmistä säistä. siispä etelää kohti käy aina mieleni!juu heips!!
Oon oinas omasta mielestäni romantikko, mutta en silti voi vastustaa hurjastelua tai railakasta hauskan pitoa. Suutun helposti ja tulisesti, mutta en osaa olla pikävihainen vaikka kuinka yrittäisin. Uskollisuus, se on tärkeetä suhteessa, sillä jos sitä ei oo,suhde romahtaa takuu varmasti.Mä ite tykkään ihan yksin kertaisista asioista, kuten suutelemisesta ja ennen kaikkea hyväilystä (Oinaan erogeeninen alue on kasvot)Pidän itse ulospäin suuntautuneista,rennoista miehistä.tummahiuksiset on aina vetäny puoleensa,mut tää ei koske välttämättä kaikkia...Oinas,vesimies,leijona ja vaaka miehet ovat oinas naisen parhaimpia kumppaneita. Onnea sulle ja sille naiselle ;)
KYL MUUTEN OINAS JA RAPU MIES TAI OINAS JA JOUSIMIES ON PARAS YHDISTELMÄ. KOKEMUKSESTA VOIN KERTOA ETTÄ LUONTEET SOPIVAT YHTEEN KUIN NENÄ PÄÄHÄN! OLEN JUURI TAVANNUT ELÄMÄNI MIEHEN JA HÄN ON RAPU,LÄMMIN RAPU SOPII ROMANTTISEN LUONTEEN OMAAVALLE OINAS NAISELLE.AINAKIN MINULLE!ELÄMÄ ON IHANAA...KUN RAKKAUS TUNTUU JOKAISESTA MIEHENI KATSEESSA,KOSKETUKSESSA, NIIN ON VAAN NIIN KAKSIN HYVÄ OLLA.
Ainakaan oinas ja kaksoset eivät sovi millään yhteen...
Oinas mies on hellä, turvallinen ja romanttinen.On kokemusta, uskoisin että nämä piirteet sopii myös naisille.
Itsepäinen, nirso, valikoiva, suorasanainen, ehdoton rajoissa, ylpeä isestäni tietäen etten tarvitse miestä pärjätäkseni elämässä, mutta kaipaan läheisyyttä. Mottoni on " älä kulje edellä, sillä minä en seuraa.. Älä seuraa, sillä minä en johda... mutta kulje rinnallani. Romanttinen ehdottomasti. Yksi suhde kerrallaan, vanhasta ensin eroon ennen uuden aloitusta.
Mies ihanne... romanttinen ja uskollinen mies jolla on kanttia kestää oinaan tempperamentti ja kiihkeys. Siis mies joka ei pientä hätkähdä. Suuttumaan saa petollisuus ja se ettei toinen tiukassa paikassa ole luotettava, kykene seisomaan rinnalla. Pettää voi, mutta toista tilaisuutta en anna.
En tiedä mikä on nouseva merkkini, mutta nyt epäilen sen vahvasti olevan oinas. Lukiessani näitä luonnekuvauksia, huomaan olevani aivan prikulleen samanlainen. Vai johtuisiko siitä, että minulla on venus oinaassa???