MITEN KIERTÄÄ VEROJA?

auttakaa!!

Kertokaa hyviä vinkkejä veronkiertoon??

13

9136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei auta

      ... on kuolla pois.

    • Simpauttaja

      millaisia veroja pitäisi kiertää? Niitä kun on niin monenlaisia!!!

    • juhani

      Vihjeitä, pieni ja iso verosäästö: Pyydä kaveriasi lähettämään postitse Espanjasta tupakkaa,kun tilaat itsellesi , vältät Suomen kovan tupakkaveron.
      Jos olet rakentaja,mene Venäjälle urakoimaan.Useimmiten asiakkaat maksavat jostakin amerikkalaisesta pankista haluamaasi maahan ja pankkiin.Voit myös hankkiutua jonkun toisen palvelukseen Venäjällä,jolloin oltuasi esim. vuoden siellä olet laillisesti suomessa verottomuudella.Saat kuitenkin oleskella suomessa yli 2 kk vuosittain. Tässä näitä vihjeitä aluksi.

    • ex-valtiotukijahönö

      Minkäkin haluan kiertää veroja! Esim. ansiotulovero, auton verot(polttoaine,käyttö,voima), kiinteistö, ruoka, ylevero, yms.

      Vinkkejä kaivattais. Kuinka hoitaa työnteko niin ettei veroja maksaisi senttiäkään?

      Olen jo vetänyt menot minimiin. ei tupakkaa, ei viinaa, ei makeisia, yksi auto yms.

      Kuinka jos olisin viron kansalainen? onistuuko viron kautta?

      • helppoooooo

        Nosta talvet ansiosidonnaista ja ole pimeissä raksahomissa.


      • Anonyymi

        ryöstäminen on verotonta


      • Anonyymi

        Kierrä autoveroa niinkun hevosmiehet, osta auto ruotsista ajele vähintään 3kk luvalla (sitä saa kai aika kevyin syin nostaa vaikka 12kk) sitten myyt auton ruotsissa ja ostat uuden...


    • veronkiertäjä

      Älä maksa niitä.

    • Teeuumentoroimintaa

      Nälkävyö lopputappiin ja reikään vaan käymättä kaupoissa.

    • mitäkuuluukin

      Ja nyt veronkierto kysymyskin meni väärään paikkaan, täällä vaan köyhät vittuilee milloin toyotista ja haukkuu skodia ja kehuu sipilää ja huhtasaarta ja nimittää toisiaan vihervasemmistoksi ja pienestäkin ainakin suvakiksi joita me auttamatta olemme kaikki kun maksamme kaikki verot kun rikkaammat ja varakkaat yritykset kikkailee verosuunnittelulla eli veronkierrolla johon meille tavallisille työntekijöille ole mitään mahdollissuutta vaikka kuinka liittyisi veronmaksajien keskusliittoon .
      Marjaleenalle terveiset. alle18cm

    • köyhäverosuunnittelija

      Kysymys ei kuulu, että miten kiertää veroja, vaan miten voi suunnitella omaa verotusta parhaiten. Verotusta voi hyvin suunnitella mm. Veronmaksajain keskusliiton ohjeiden avulla. https://www.veronmaksajat.fi/jasenyys/Jasenena/Jasenedut/Veroneuvonta/
      Kannattaa liittyä jäseneksi Veronmaksajien keskusliittoon ja saat hyvät neuvot verotuksen suunnitteluun.
      Lisäksi voit suunnitella verotustasi ihan https://www.vero.fi/henkiloasiakkaat/ sieltä löydät hyvät ohjeet, jotka ovat taatusti oikeita.
      Tavisduunarilla ja ihan työttömälläkin on mahdollisuus verosuunnitteluun, siinä on turhaa syyttää, että vain rikkaat ja varakkaat voivat suunnitella verotustaan. On paljon mahdollisuuksia!

      Ihan kokemuksesta tiedän, kun olen monelle duunarikaverille ehdotellut verosuunnittelua, niin vastaus on poikkeuksetta, että ei ole mitään mahdollisuuksia. No ei kait niitä mahdollisuuksia ole, jos pistetään päätä pensaaseen, eikä edes vaivauduta ottamaan tietoa vastaan. Tiedän monia kavereita, kuinka he häviävät vuodessa paljon rahaa ihan tyhmyyttään, kun eivät suunnittele verotustaan.

      • Anonyymi

        homo


    • Anonyymi

      verhojen kiertäminen on aika hankalaa kun ei tahdo oikein mahtua sinne ikkunan puolelle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      42
      2210
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      65
      2078
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      392
      1696
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1655
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1484
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1102
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      935
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe