Missä kaupunginosa tästä tulee SASA?A
Neljäs kirjain puuttuu
Neljäs kirjain puuttuu
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
kaupunginosa.
kaupunginosia
saksala
Siihen sopi SATAMA, kun tarkemmin katsoin. Ei ollutkaan kyse kaupunginosasta. Olen vasta-aloittelija, että en pääse varmaan pitkiin aikoihin vielä voittorahoihin käsiksi.
Itsekin olen Vaasasta, satamakaupungista.
No etpä hirveän tarkkaan katsonut.
Kertooko tämä jotain kotkalaisten älykkyydestä?
että pissaa on muuallakin kun housuissasi.
Lapsellisempaa porukkaa saa hakea. Kymiläiset, joilla ihanan rauhallista, vihreää, luontoa, omat pihat jne. katsotaan maalaisiksi ja itse ollaan niin kaupunkilaisia. Eihän nyt kotkalaisten tarvikaan tietää Kymin kaupunginosia ainakaan, hyvä jos löytävät edes puistolaan.
Liki 20 vuotta keskustassa kulutin ja nyt olen sitten päässyt pois näiden idioottien muka -kaupunkilaisten ääreltä. Ei tarvi valittaa naapurin ruohonleikkuusta, ei noista helvetinkoneista jotka näyttävät rassaavan, ei keväisistä koiranpaskoista.. Mutta onneksi kotkalaisista (siis kaupunkilaisista!) suurin osa on yhtä tyhmiä, viihdytte varmasti hyvin keskenänne saarella. Pitäis pistää vaan sillat poikki ja lotjat myyntiin, ei pääsisi kukaan häiritsemään teidän suloista arkeanne. Meripäivilläkin voisitte ryypätä keskenänne ja mukiloida vain toisianne.
sillat poikki, eiköhän tuuli kuljeta koko paska-saaren tonne venäjän rannikolle, siellähän ovat sitten omien joukoissa.
ja lenininpää edellä kohti isoaveljeä , kaltaisten joukkoon. joukkoon iigoreitten ja olgien..
SAS_AA
Eli neljäs kirjain puuttuu. Tuollaista laupunginosaa ei kotkassa olekaan.
Jos yrittää olla näppärä, niin vois ees kirjoittaa oikein!?!?
Sasa?a eikä Sas?aa