Oletteko niin tyhmiä, ettette tajua tätä?: http://www.thoseshirts.com/checap.html
Kapitalistiset valmistajathan siinä hyötyvät, kun ostatte massatuotettuja Che Guevara-paitoja! Hyvä niin, autatte kapitalismia! Hahahahahhahahahhaaa!
Miksi komut käyttävät Che Guevara-paitoja?
6
1608
Vastaukset
- suomi24-nimi
Hyvä mies,
Olet tietysti osittain oikeassa siinä että hapitalistit eivät tunne aaterajoja, mutta ainakin Kuubassa minulle vukuutettiin että Che-paidat ym. krääsät tulivat Kiinasta tai omista tehtaista. Muualla on varmaan kunnon kapitalistejä liikkeellä.
Mene Kuubaan, siellä oli mukavaa! - Matilaine
kysysi Siult yhe yksikertase kysymykse.Mite se käis meil tuo puuvilla kasvatus? Sie viisas mies ossaat varmaaki vastata miul!
- Anti-punikki
Punikit ovat aina palvoneet murhaajia.
- Matilaine
Sie tuoho kymyksee, minkä mie Siu kaverilles,Sivose Jaskal esiti!
"vallankumous" on kiinni kalsareiden merkistä? Sen
täytyy sitten olla jo ovella!Oikeistolaiset syyttävät aina vasemmistolaisia siitä, jos he ihailevat jotain Che Guevaran kaltaista vapaustaistelijaa, syyttäen Guevaraa murhamieheksi joka vainosi eri mieltä olevia henkilöitä. Mutta samalla oikeistolaiset ihailevat itse suomen pahimpia murhaajia, kuten Mannerheimia ja muita valkoisten puolella olleita lahtareita jotka tappoivat armotta kaikki ne joiden sympatiat olivat vähänkin punaisten puolella.
Luin keskusteluja tuolla yhteiskunta-palstan uudella keskustelupalstalla, siellä nämä oikeistolaiset oikein suorastaan palvovat suomen kaikkien aikojen pahinta lahtaria. Jos te oikeistolaiset ihailette niin suuresti tuollaista lahtaria, niin siinä tapauksessa teidän on ihan turha tulla sanomaan vasemmistolaisille mitään siitä, jos he mahdollisesti ihailevat Che Guevaraa, Leniniä tai jotain muuta kommunistijohtajaa.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000001591&posting=22000000015549379
Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998