Kaarinassa Nähtävyyksiä ?

Maisema tai muuten vaan kuvaamiskohteita.

Sellaisiakin saa ehdottaa, jota Turisteille ei neuvota.
101443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

veteraani puisto on ainki kesällä kiva siel on mahtavia ruusuja:)sekä littoisten lintutornilta voi saada hyviä kuvia kuten sen viereisestä lenkkipolusta :). siin ny ainki jotain mitä tuli mieleen

Äänestä
  • Varaa aikaa ja tee kierros ympäri Kaarinaa. Kaarina on niin pieni paikka, että sen voi kaluta läpi tällä tyylillä.

    Vinkeiksi.. Kuusistosta voisit aloittaa. Siellä on ainakin linnanrauniot, tosin ei mikää paras kuvauksen kohde. Mutta luontoa on paljon.

    Äänestä

  • tässä.. kirjoitti:

    Varaa aikaa ja tee kierros ympäri Kaarinaa. Kaarina on niin pieni paikka, että sen voi kaluta läpi tällä tyylillä.

    Vinkeiksi.. Kuusistosta voisit aloittaa. Siellä on ainakin linnanrauniot, tosin ei mikää paras kuvauksen kohde. Mutta luontoa on paljon.

    Mitä maksaa sisäänpääsy ?

    Äänestä

  • G6 Mies kirjoitti:

    Mitä maksaa sisäänpääsy ?

    Se on tarkoituksella ja perusteellisesti purettu raunio, johon pääsee ilmaiseksi. Kuusiston kartano taas on ihan pystyssä.

    Äänestä

Kuvaa keskustaa viikonloppuisin ja iltaisin.
Tulee mieleen luomiskertomus: alussa maa oli autio ja tyhjä.
Vain lapista löytyy yhtä kuollutta kirkonkylää.

Äänestä

lemunniemen retkeilypolut ovat mahtavat! Suomen sodan (1809) surkuhupaisimman taistelun maisemissa pronssikautisia hautoja kallioilla (kivikasat), hienoja maisemia ja jänniä metsiä. Toivottavasti eivät pilaa kun sinnekin pitää rakentaa joku hienostoslummi...

Äänestä
  • Meinasin juuri ehdottaa samaa luontopolkua. Juuri tuolle alueella (pelloille) ollaankin rakentamassa mm. golfkenttää ja kerros-, rivi- ja omakotitaloaluetta, että se siitäkin luonnonrauhasta, jota enää harvassa paikassa on Kaarinassakaan.
    Se laavu siellä Lemunniemen metsässä on hieno. Maisemat kuin Gallen-Gallelan maalauksista. Hieno näkymä merelle; ei kun makkarat mukaan!

    Äänestä

  • St. kirjoitti:

    Meinasin juuri ehdottaa samaa luontopolkua. Juuri tuolle alueella (pelloille) ollaankin rakentamassa mm. golfkenttää ja kerros-, rivi- ja omakotitaloaluetta, että se siitäkin luonnonrauhasta, jota enää harvassa paikassa on Kaarinassakaan.
    Se laavu siellä Lemunniemen metsässä on hieno. Maisemat kuin Gallen-Gallelan maalauksista. Hieno näkymä merelle; ei kun makkarat mukaan!

    19.4.2006

    Äänestä

Harvaluodos on kans hienoja maisemia :)

Äänestä

Rauhalinnan luontokeidas, löytyy myös facesta :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


G6 mies kirjoitti:

Maisema tai muuten vaan kuvaamiskohteita.

Sellaisiakin saa ehdottaa, jota Turisteille ei neuvota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu