Pakoputkien ostopaikka 945 2.3 GL (-93)

Miten kestää Bilteman putket, vai olisiko Motonetissä parempia? Biltema salaa valmistusmaan tehokkaasti varaosissaan.

Myös Bilia on laskenut joidenkin kulutusosien hintoja, näitä tarjouksia näkee Volvo-viesteissä. Mutta hinnoissa on silti vielä paljon pudotettavaa verrattuna tarvikeosiin.
1314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

pikaviritys, jossa kuvittelin pärjääväni sen takimmaisen pöntön edessä olevan mutkan vaihdolla. Ensinnäkin ei saatu irti ko mutkaa edestä.
Toiseksikin, Biltemasta tuli ostettua n. 10 euron mutka, joka ilmeisesti sopii vain jos koko putkisto on Biltemasta ostettu. Kuulin jostain että tarvikevalmistajat tekevät toisistaan eroavilla halkaisijoilla olevia putkia, jolloin pitää tietää mikä putki on viimeksi asennettu. Epäilen, että minulla voisi olla vielä alkuperäinen Volvon putki.
Bilteman putki oli mittaustemme mukaan pari mm. pinempiu halkaisijaltaan. Oletteko samaa mieltä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


assss kirjoitti:

Miten kestää Bilteman putket, vai olisiko Motonetissä parempia? Biltema salaa valmistusmaan tehokkaasti varaosissaan.

Myös Bilia on laskenut joidenkin kulutusosien hintoja, näitä tarjouksia näkee Volvo-viesteissä. Mutta hinnoissa on silti vielä paljon pudotettavaa verrattuna tarvikeosiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu