Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kokokysely

Laittakaahan kundit kokojanne:
Pituus ja paksuus (päältä mitattuna!!)

Ukolla oli 16,5cm/4cm
339367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

pituus 21, ympärysmitta 17,5 - en tiedä onko iso vai pieni, ei ole tullut kavereilta kysyttyä...

Äänestä
  • Mittaapa uudelleen tuo ympärysmitta!!! Herää jo unesta! 17,5 cm??? Joopa joo!

    Äänestä

  • Mr Mr kirjoitti:

    Mittaapa uudelleen tuo ympärysmitta!!! Herää jo unesta! 17,5 cm??? Joopa joo!

    kyllä ympärysmitta varmaan pitää paikkansa.
    vai tikullako itse sohit?

    Äänestä

pittuutta 18,5 cm ja ympärysmitta 13,5 cm. käsittääkseni ihan normaalin kokoinen kalu

Äänestä

22.5 ja noin 9 cm ympärys ikä on yli 45

Äänestä
  • Mikä perkuleen minimetwursti sulla oikein on? Eihän tuo 9 cm anna halkaisijaksi kun vaivaiset 2,8 senttiä. (~17 vanhaa senttiä) Sehän on kun mehupilli. Taisit pituudenkin mitata peräreiästä asti?

    Äänestä

...pituutta 14,5cm ja ympärysmitta 12,5cm. Mitat otettu valitettavasti jäykkänä. Ikää 28v.

Ei koolla pilattu, mutta toimii toistaiseksi.

Äänestä

Miksi tätä kysytään joka päivä? Ja mitä ihmeen merkitystä tällä on minkään kannalta?

Tähän voi nimimerkin turvin kuka tahansa kirjoittaa mtä tahansa.

Voisin laittaa tänne 100 viestiä kaikenlaisin "Mahtimeisseli" ja jättimolo" nimimerkein ja keksiä millaisia mittoja huvittaa.

Äänestä
  • ...kun aukasit niin sanotusti 'silmäni'.

    Muuten olisin itkenyt pitkään ja hieronut omia silmiä niin, että ne olis turvonneet isoiksi ja punaisiksi kuin pihvitomaatit. Vasta neljäntenä päivänä olisin nähnyt päivänvalon pilkahduksen silmäluomien välistä. Viikonloppu olis mennyt pilalle.

    Onneksi vältyin moiselta harmilta ja saan vertailla omaa vehjettä muiden lähettämiin mittoihin kaikessa rauhassa.

    Äänestä

15,5cm/5cm. ei varmaan tarvitse kertoa kumpi on pituus ja kumpi paksuus. Eikä ole muuten kukaan valittanut :-)

Äänestä
  • Joo ei tuon kokosella vielä valiteta!
    Pitäs olla paljo järeempi vehje.
    Oma vaivaiset 12,5 pitkä ja 3,5 leveä, eikä ainakaan sillä saa ketään valittamaan.

    Äänestä

oon 14v ja mul on 14cm/4cm onks se aika pien?

Äänestä

Keskikoko on yli 20cm...ainakin netissä. =)

Äänestä
  • Jes. Hienosti on tälle palstalle valikoitunut suurikankista porukkaa. Ei siinä, pieni ryhmähän tämä on, mutta vaikea uskoa, että noin viiden sentin heitto yleismaailmalliseen keskimittaan silti tulee. Muistaakseni noin 85% mulkeroista sijoittuu välille 12-18cm pituudeltaan ja 11-14cm ympärysmitaltaan (leveys n. 3½-5cm). Alle 12 ja yli 18 senttiset ovat siis reilu vähemmistö

    Äänestä

itsellä on 18,5 cm pitkä ja 4,4 cm leveä. Oma nainen tykkää, mut ite haluisin isomman..

Äänestä

mulla 20 cm ymp mitta varmaan n 15 cm suonikas ja kova, ei erektio ongelmia. ja n. 250 naista on jo tutustunut ko kyrpaan ja kaikki on tykanny. try me next

Äänestä

taas kokoja, eihän siitä ole pitkä aika kun joku kyseli. No pituus on 20 ja paksuus päältä mitattuna 5,5 ympärys on jotain 15,5.

Kivaa on kun on iso, muttei vieläkään ole tarpeeksi iso... on ne naiset ihmeellisiä.

Äänestä

Luokkaa jotain tollaset-19cm,5cm,15cm.

Äänestä

pituus 28cm paksuus 6cm ymp.mitta 19cm

Äänestä

17/5,3

Äänestä

17/5cm

Äänestä

Pituutta on noin 19-20 senttiä ja paksuutta 6cm. =) Naiset on kyllä pitänyt siitä=)

Äänestä

n.14cm pitkä ja 4cm paksu

Äänestä

Siinäpä se

Äänestä

15/4.2

Äänestä

19/6

Äänestä

Mun mitat siis 18cm päältä ja 4,5 paksuus. Muita tärkeitä ominaisuuksia mittojen lisäksi on myös kunto! Mulla on treenaamisen ansiosta aivan tajuttoman kova erektiossa, ja kestävyyttäkin riittää ihan kivasti! Ei oo mitään hyötyä jos on iso muna mutta erektio ei kestä ja laaki lähtee parissa minuutissa...

Että näin.

Äänestä

Johnilla oli 33 ja risat ja paksuuttakin pesäpallomailan verran mutta minä tyydyn näihin lukuihin: 16cm/4,5cm(halk.)

Äänestä

En löytänyt mittaa mutta Samsungin kaukosäädin ei peittänyt koko vartta päältä mitattuna.En usko kuitenkaan että koolla on väliä,meillä joudutaan tulemaan toimeen näillä tarvikkeilla ja hyvin on sopinut molemmat tehtäväänsä.

Äänestä

Pituus 16cm, ympärysmitta 12cm(paksuutta ei ole päältä
mitattu)

Äänestä

mull on erektiossa 17cm ja 4cm paksu.
mitä mieltä

Äänestä
  • Moro

    Mihin kohtaan laitatte mittanauhan nollakohdan? Onko tyvi palleissa vai alavatsassa?

    Äänestä

pituus 17,5 cm ja paksuus 4,5 cm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


GallupLady kirjoitti:

Laittakaahan kundit kokojanne:
Pituus ja paksuus (päältä mitattuna!!)

Ukolla oli 16,5cm/4cm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu