Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

missä vitussa!!

perkele!!!tein toistakymmentä lappua kakkosen kautta ................................
51416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

..ihmeessä veikkuu kusettaa vaan rahat pois, harva siitä voittaa mitään vaikka kuin yrittäs saada jotain. Tässä pari päivää sitten kioskilla oli juttua tosta Kenosta ja siinä yksi kaveri tokaisi isoon ääneen: Turha tohon Kenoon on laittaa kun ne tarkistaa rivit joita on laitettu, niin muutama mummeli supisi keskenään jotain ja sanoivat no niin kai se on kun ikinä siitä ei voita ja repivät lappunsa ylos mennessään, ei taida montaa kertaa jonkun tollasta molauttaa kioskilla, niin johan kenoilijat rupee loppuun ja veikkuu hävii nekin rahat.

Äänestä

paljonko sait oikein ilman tota 2:sta ja mikä taso

Äänestä
  • jotain tosi pieniä voittoja :( eli tappioo mukavasti. pelasin 4,5 ja seiska tasoo

    Äänestä

Veikkaus ei ole koskaan ilmoittanut paljonko kenoa pelataan!!! Varmasti enemmän kuin lottoa tämän mukaan. Arvotaanko voitot siten, että sama n. 35% jaetaan siinäkin, siten, että kone arpoo voittoja pelattujen rivien mukaan, siis nähden rivit, jotka on pelattu eikä anna juurikaan päävoittoja. Niitä on harvoin mainostettu.

Äänestä
  • Hei te kaikki hörhöttäjät taas.

    Lotossa palautetaan ~39,1% (=v**un huonosti) pelatuista rahoista:
    10% 7 oikein
    2,8% 6 + lisänumero
    2,9% 6 oikein
    4,5% 5 oikein
    18,9% 4 oikein

    Ja kenossa:
    55,20959 % (vähän parempi kuin lotossa, edelleen v**un huono).

    Miksi siis jaksatte noilla palautusprosenteilla tehdä noita varmoja "numero 2:n systeemejä"?

    Miksi veikkauksen tarvitsisi/pitäisi toimia näin: "jaetaan siinäkin, siten, että kone arpoo voittoja pelattujen rivien mukaan"?

    Hei tyhmät, herätkää tähän maailmaan! Alle 100% palautus tarkoittaa, että häviätte joka tapauksessa. Kenon 55% (

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oli numero kaksi=2 kenossa kirjoitti:

perkele!!!tein toistakymmentä lappua kakkosen kautta ................................

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu