Windows 98-versiota ei enään kannata käyttää internet-yhteys käytössä:

VAROITUS!!.

5

976

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fed42

      Kolme vuotta olin netissä Win 98SE koneella,eikä tullut mitään ongelmia.Kun vaihdoin kaksi kuukautta sitten WinXP Home versioon,tuli koneelle troijalainen ensimmäisenä päivänä.

    • eskomatinjorma

      Olipa siinä taas "uutinen"

    • perusteella

      ...pistetään käyttöjärjestelmä "kieltoon", niin sitä suuremmalla syyllä pitäisi luopua XP:stä. Siinä varsinainen mato-imuri.

    • Rekrre

      sinä oma persees, tämä ukko on käyttänyt 98.a kymmenen vuotta ilman minkään valtakunnan tukea mikiltä ja nykyään pelaa paremmin kuin muiden äkspäät. Mikä siinä vois muuttua jos en itse muuta. Niin kauan kuin mulla on siihen sopivat ohjelmat tallessa en muuta tarvi. Sitten on eri asia jos esimerkiksi en pääse sillä vaikka pankin sivuille mutta sinnehän pääsee vaikka win 3.11.kin

    • tero

      HAHHAH! Taas taitaa olla asialla tarvikemyyjä!! Xp on PERSEESTÄ ja ei pyöri vanhemmissa koneissa. Ohjelmiston valmistaja yrittää pelotella ja pakottaa ostamaan uutta ohjelmistoa! 98se todella hyvä!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6344
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5408
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      61
      4274
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4132
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      67
      3891
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      74
      1228
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1095
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      60
      1060
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      880
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      821
    Aihe