Etsin suomalaista suht. raitista naista? Sopiva ikä olisi luullakseni noin 41-48v. Olen savuton 182cm mies, Länsi-suomesta.
Mistä "unelmanaisen" nappaan..
haarniska
6745
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onko pituutesi ainoa asia joka on tärkeä??
Oln aina ajatellut että ensin
tutkitaan se luonne ja sitt vasta kysellään mitat.
Hyvää pääsiäistä sinulle terv. 172/68
kyllä aivan o.k. tietoja, ihan olennaisia asioita.
Minua kiinnostaa nickisi, miksi "haarniska"?
Kuinka kaukana sinusta on Länsi-Suomen läänin "pääkaupunki"?
Täällä on oppinut varovaisuuteen, jos valotat itsestäsi jotain, niin ehkä minäkin. Harrastan mm. kirjoittamista "vähän" enemmän..kuin..?
Ymmärrän jotenkin, että pitäisi olla varovainen.
Mutta, miksi? Haarniskasi liittyy siis siihen. Tai kirjoittamiseen. Ehkä toivot nyt, etten ajattelisi tässä...
Minusta on sinne päämajaan 304 km, eikä kukaan tiedä minun olemassaolostani pölyhiukkasenkaan vertaa näillä tiedoilla...
Minä pidän sanoista.
Rakkaus on tärkeää, eikö olekin?
Sen huomaa viimeistään silloin, kun sitä ei ole...
Mukavaa Pitkäperjantaita Sinulle.
Ulkona on kevät : )
Siitä voi nauttia!
Toivo ilman rakkautta on täkeä. Elämäkin jos toivo puuttu voi olla vaikeaa. Mutta rakkaudeton elämä on kuin eläisit suola-aavikolla ilman vettä tai vuorella ilman suojaa.
...ulkona on juuri nyt täysikuu, tähtitaivas ja melko lämmin ilma, keväistä, joku pöllökin siellä huhuili (huhuu, kuului...ei siis ainakaan helmipöllö).
Minun on kyllä vaikea käsittää mihin sinä pyrit...
Nopea palautus, maan pinnalleko?
Toivo ilman rakkautta on tärkeää? - tämä oli ensimmäinen kerta kun kuulin tästä, mitä se tarkoittaa??? Että toivo sinällään on tärkeää, vai? Ilman toivoa on vaikea elää? - se on kyllä totta.
Viimeinen lauseesi on...epätosi tosi, moni elää ilman miehen ja naisen välistä rakkautta käytännön syistä, itsestä riippumatta ja ehkä myös olosuhteiden vuoksi (ei ole, ei tule kumppania vaikka olisi tilauksessa jne.).
On olemassa muutakin kuin eri sukupuolien (tai samaa sukupuolta olevien) välistä rakkautta, kuten rakkautta elämään, läheisiin, lapsiin, universaalia rakkautta yleensäkin ihmisiin, eläimiin, kasveihin, luontoon, kirjoihin, kauneuteen, sanoihin jne. Ehkä monet meistä ns. yksinäisistä jaksaa ja voi elää ilman raukkaudellista suhdetta vastakkaiseen (tai samaan) sukupuoleen juuri siksi.
Oletkohan muuten sama Haarniska edelleen - tekstisi oli nyt niin erilaista...
No, niin tai, mielenkiintoista...
Hyvää yötä! Kaikille!