Olen nelikymppinen ja olen aloittanut suhteellisen vahvan masennuslääkityksen. Kuukautiset on häiriintyneet ja lopulta jääneet pois. Onko pääni vialla tai lääkityksellä osuutta asiaan?? Kokemusta kellään?
Kuukautiset ja lääkitys
Lääkityksen alainen
3222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
asiaan, lisäksi vielä tuo ikäkin;)
Puhu lääkärille.
Voimia sinne masennuksen keskelle! Aina ei tarvitse välttämättä jaksaa tehdä kuin se välttämättömin: hengittää.
Päivä kerrallaan.
Ethän ole ihan yksin?
Muuten yksin nykyään, lapset opiskelemassa. Koira on kaverina ja vetää väkisten ulos vaikkei muuten haluja olisi kuin maata sohvalla. Tosiaan tuntuu, ettei viitsisi muuta kuin hengittää, jos edes sitäkään, mutta onneksi karvanen kaveri pakottaa vähän elämään kun se on kuitenkin viaton luontokappale.
että kyllä se siitä, usko pois, mutta näin se vaan on. Ennen virallista bipo dg:tä (joskus kauan sitten) masis kesti vuoden ja oli tositosi vaikeaa aikaa: elävä kuollut ja sillee...mutta nyt on aika toinen.
Kyllä se sinullakin helpottaa. Anna lääkkeille ja omalle itselle aikaa!
Voimia Sinulle ja koirulille pusu, ovat ihania nuo karvakuonot;)