onnittelut HPK:lle. Uskon että tolla liikkeellä mestaruus on varma. Me puolestaan hoidellaan toi hookkani jengi ulos mitalleilta.
Vilpittömät
6
352
Vastaukset
- Laura1
Erityisen iloinen olen Jukka Jalosen puolesta. Hyvä valkku, jolle vihdoinkin soi liikahtamisen eteenpäin. Vaikea on Ässiä voittaa, mutta kävi kummin päin vain, niin ei tuo harmita. Onhan se mukavaa, että pienemmätkin joukkueet pääsevät nauttimaan huippuhetkistä:)
Kärppäfanien ei ainakaan kannata olla ylimielinen tyyliin Jere, ettei käy ohraisesti. Hifk saattaa hyvinkin motivoitua vielä pronssikamppailuun ja uskon, ettei Kärpätkään ilman mitalia halua jäädä. Tuolla "nopeudella", jota Hifk esitti tänään on kuitenkin vaikea voittaa vikkeliä Kärppiä.- petteripunakuono
Veikkampa aika varmana että HPK vie mestaruuden ja aika kevyesti. Mitä tulee tähän pronssi peliin niin veikkaanpa että halli on täys kun vastaan tuli HIFK.
Täytyy sanoa että hävityn Ässä pelin jälkeen alkaa taas löytyyn virtaa. eikä toi ronssi ole kovin paha! - Laura1
petteripunakuono kirjoitti:
Veikkampa aika varmana että HPK vie mestaruuden ja aika kevyesti. Mitä tulee tähän pronssi peliin niin veikkaanpa että halli on täys kun vastaan tuli HIFK.
Täytyy sanoa että hävityn Ässä pelin jälkeen alkaa taas löytyyn virtaa. eikä toi ronssi ole kovin paha!Tiukat matsit vielä vääntävät Hpk ja Ässät. Uskon, että Ässillä on hurjempi kannustajajoukko äänijänteiltään ja se voi merkata tosi paljon. Hifk:n kannattajat oli niin ihmeissään joukkueensa siistimmästä pelistä, että kannatuskin puoliksi unohtu=)Toivotaan, että se parin vuoden takainen pudotuspeli Hifk:n kanssa uusiutuisi. Se oli loistava ja kaiken lisäksi sen vei Kärpät;) Jos molemmat saavat motivaaton kunnolla päälle, niin tulemme näkemään loistopelin sunnuntaina.
- petteripunakuono
Laura1 kirjoitti:
Tiukat matsit vielä vääntävät Hpk ja Ässät. Uskon, että Ässillä on hurjempi kannustajajoukko äänijänteiltään ja se voi merkata tosi paljon. Hifk:n kannattajat oli niin ihmeissään joukkueensa siistimmästä pelistä, että kannatuskin puoliksi unohtu=)Toivotaan, että se parin vuoden takainen pudotuspeli Hifk:n kanssa uusiutuisi. Se oli loistava ja kaiken lisäksi sen vei Kärpät;) Jos molemmat saavat motivaaton kunnolla päälle, niin tulemme näkemään loistopelin sunnuntaina.
sunnuntaina olis tiukka peli. mutta missä näkis sen?
- Laura1
petteripunakuono kirjoitti:
sunnuntaina olis tiukka peli. mutta missä näkis sen?
Oulu liian kaukana, joten paikan päälle en ehdi millään, mutta eikös se näy kuitenkin tv:n kautta? En oo ottanu vielä edes selkoa, kun pitäny itsestään selvyytenä. Taidat ny narrata=)
Sehän on hirveää, jos ei näytettäs!Sentäs mitalipeli kyseessä. Mikäli älykääpiöt ovat asian toisin päättäneet, niin sitten netin kautta kuunneltava!
- Kerho
Kiitos Kärpät!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.724944Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.113359Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j202645Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.571697- 471566
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441336- 941312
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2191093Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.71995IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra51889