Kiitos HPK!!!

ahhhh

Olen kannattanut teitä jo useamman vuoden ja nyt tuli täyspotti. Meinasi usko mennä finaalipaikkaan kolmannen välierän jälkeen, mutta luotin silti. Kiitos loistavista hetkistä. Mestaruus menee hämeenlinnalaisille, sillä Hpk:lla on kotietu ja tosiritari ei Rinkelinmäellä häviä!!!

Harmi kun Hassisen Jani ei pääse mukaan finaalitunnelmiin (telo polvensa harjotusmatsissa Sporttia vastaan)
Hyvä hpk ja poika vihdoin oikealle joukkueelle!!!
T:fani from jns

1

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pallokerho

      Kiitos Kerho, Kiitos Kerho! 13 vuotta sitten olin viimeksi finaalipelissä katsomassa kun TPS riisti sen viimeisen silauksen meiltä. Nyt ei tätä hommaa kusta. Porilaisille taitaa riittää jo finaalipaikka, mutta nälkä Hämeenlinnassa kasvaa syödessä.

      Aivan mahtava fiilis oli eilen ja huomenna vasta alkaa loppupelit. Veikkaanpa että ensi viikolla päästään hilaamaan viiri Rinkelinmäen kattoon ja kauppatorilla tavataan!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      241
      2751
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1154
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1131
    4. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1005
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      917
    7. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      58
      905
    8. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      851
    9. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      130
      830
    10. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      238
      825
    Aihe