Kovin varmoilta tuntuu hämeenlinnalaiset täällä keskustelupalstalla olevan voitostaan. Itse arvelen että "poika" kallistuu tänä vuonna Porin suuntaan, tiputtihan ässät jo ehdottomasti sarjan kovimmaksi rankatun joukkueen kärpät.
HPK fanit
6
657
Vastaukset
- PorinÄssät
Olin itse tiistaina jännittämässä Ässien puolesta porissa ja kiitettävän jännittävän näytelmän antoi kyllä Kärpätkin. Nyt vain odotellaan kumpi pienen kaupungin joukkueista ottaa enempi voittoja - itse tietysti kannustan Ässiä.
Eipä pitäisi oikeastaan kenenkään toisaalta olla liian itsevarmoja koska molemmat HPK ja ehkä vielä paremmin Ässät ovat näyttäneet ettei tällä kaudella mitkään ennakkosuosikit ole voittamattomia. - niin on!
On se niin väärin, ettei HIFK voittanut! HPK ei ansaitse voittoa nytkään. Vaikka olen raumalainen, tänä vuonna kannatan Ässiä ja ISOSTI! Kuka tahansa muu, muttei hämeenlinnalaiset....
- HELVETIN...
itkuvirsi osasto tää on eihän peliT ole edes alkaneet.Toisaalta HPK piti asintuntioiden mukaan olla sijoilla 6-8.Ilveksen piti viedä HPK mennen tullen kuin.Samoin kuin HIFK.HPK porskuttanut kuitenkin vuodesta vuoteen neljän sakissa paskalla budjetilla...uusia nuoria lahjakkaita pelaajia löydetään vuodesta vuoteen,jotka mahtiseurat saavat seuraavalla kaudella ostaa itselleen.12 kaveria lähdössä pois taas ensi kaudella,joten HPK on mielestäni ansainnut finaali paikkansa kävi sitten miten tahansa Ässien kanssa..........
- virret jatkuu
Kärppä kannattajat, teille on olemassa laulu, kuunnelkaa sitä ja miettikää tappiotanne:
"Mikä on kun ei taidot riitä, mikä on kun ei onnistu...".
Jaa, että kärpät oli kovimmaksi rankattu???? Missä ja kenen toimesta???? Ilmeisesti Oulussa???
Alkusarjan peleillä ja menestyksellä (kunhan pääsee pleiareihin mukaan) ei ole mitään merkitystä sen kanssa, kuka mestaruuden vie! Tosipelit alkaa pleiareissa, eikä niihin peleihin saa pisteitä alkusarjasta!!! Pelit alkaa nollasta ja eniten voittanut joukkue vie mestaruuden.
Selittäkää ja jossitelkaa, ihan niin paljon kuin haluatte, se ei johda mihinkään! Muistatte ainakin hyvin ja pitkään, kuinka surkea oli Kärppien menestys armonkaudella 2005-2006!
Revi siitä ja tukehdu kärkkäriisi....- petteripunakuono
Ei minusta Kärppien kausi nyt ihan surkeesti mennyt. Mahdollinen kolmas sija ja toinen sija eurooppa cupissa. Kyllähän Kärpät rankattiin syksyllä aivan muiden, kuin Kärppien puolelta suosikiksi.
Ja kyllähän tälläkin palstalla paljon heikon itsetunnon omaavia henkilöitä kävi purkautumassa hyvillään siitä, kun Kärpät hävis Ässille. Miksi näin?
Mitä tulee näihin finaali peleihin, niin luulempa ettei kovin paljon suurta yleisöä nämä pelit kiinnosta.
Revi sinä siitä. - Muutamia mainitakseni
petteripunakuono kirjoitti:
Ei minusta Kärppien kausi nyt ihan surkeesti mennyt. Mahdollinen kolmas sija ja toinen sija eurooppa cupissa. Kyllähän Kärpät rankattiin syksyllä aivan muiden, kuin Kärppien puolelta suosikiksi.
Ja kyllähän tälläkin palstalla paljon heikon itsetunnon omaavia henkilöitä kävi purkautumassa hyvillään siitä, kun Kärpät hävis Ässille. Miksi näin?
Mitä tulee näihin finaali peleihin, niin luulempa ettei kovin paljon suurta yleisöä nämä pelit kiinnosta.
Revi sinä siitä.Tässä kasa lehtiä joiden asiantuntijat ennustivat Kärpille triplamestaruutta.
Samoin Jokerit oli joka lehdessä joko kakkonen tai vähintään 4 joukossa??
TPS:n romahtaminenkin jäi monilta ennustamatta ja Blues rankattiin paljon korkeammalle.
Ässät on ihan kaikille yllätys, itselleni HPK ei ole mitenkään ylläri, ovat lähes aina neljän sakissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 495961
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2615792Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?885694Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k354825Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494719Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2134037- 1463549
Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43481Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!313165Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.253117