HPK fanit

Kärpät_

Kovin varmoilta tuntuu hämeenlinnalaiset täällä keskustelupalstalla olevan voitostaan. Itse arvelen että "poika" kallistuu tänä vuonna Porin suuntaan, tiputtihan ässät jo ehdottomasti sarjan kovimmaksi rankatun joukkueen kärpät.

6

694

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PorinÄssät

      Olin itse tiistaina jännittämässä Ässien puolesta porissa ja kiitettävän jännittävän näytelmän antoi kyllä Kärpätkin. Nyt vain odotellaan kumpi pienen kaupungin joukkueista ottaa enempi voittoja - itse tietysti kannustan Ässiä.

      Eipä pitäisi oikeastaan kenenkään toisaalta olla liian itsevarmoja koska molemmat HPK ja ehkä vielä paremmin Ässät ovat näyttäneet ettei tällä kaudella mitkään ennakkosuosikit ole voittamattomia.

    • niin on!

      On se niin väärin, ettei HIFK voittanut! HPK ei ansaitse voittoa nytkään. Vaikka olen raumalainen, tänä vuonna kannatan Ässiä ja ISOSTI! Kuka tahansa muu, muttei hämeenlinnalaiset....

      • HELVETIN...

        itkuvirsi osasto tää on eihän peliT ole edes alkaneet.Toisaalta HPK piti asintuntioiden mukaan olla sijoilla 6-8.Ilveksen piti viedä HPK mennen tullen kuin.Samoin kuin HIFK.HPK porskuttanut kuitenkin vuodesta vuoteen neljän sakissa paskalla budjetilla...uusia nuoria lahjakkaita pelaajia löydetään vuodesta vuoteen,jotka mahtiseurat saavat seuraavalla kaudella ostaa itselleen.12 kaveria lähdössä pois taas ensi kaudella,joten HPK on mielestäni ansainnut finaali paikkansa kävi sitten miten tahansa Ässien kanssa..........


    • virret jatkuu

      Kärppä kannattajat, teille on olemassa laulu, kuunnelkaa sitä ja miettikää tappiotanne:

      "Mikä on kun ei taidot riitä, mikä on kun ei onnistu...".

      Jaa, että kärpät oli kovimmaksi rankattu???? Missä ja kenen toimesta???? Ilmeisesti Oulussa???

      Alkusarjan peleillä ja menestyksellä (kunhan pääsee pleiareihin mukaan) ei ole mitään merkitystä sen kanssa, kuka mestaruuden vie! Tosipelit alkaa pleiareissa, eikä niihin peleihin saa pisteitä alkusarjasta!!! Pelit alkaa nollasta ja eniten voittanut joukkue vie mestaruuden.

      Selittäkää ja jossitelkaa, ihan niin paljon kuin haluatte, se ei johda mihinkään! Muistatte ainakin hyvin ja pitkään, kuinka surkea oli Kärppien menestys armonkaudella 2005-2006!

      Revi siitä ja tukehdu kärkkäriisi....

      • petteripunakuono

        Ei minusta Kärppien kausi nyt ihan surkeesti mennyt. Mahdollinen kolmas sija ja toinen sija eurooppa cupissa. Kyllähän Kärpät rankattiin syksyllä aivan muiden, kuin Kärppien puolelta suosikiksi.

        Ja kyllähän tälläkin palstalla paljon heikon itsetunnon omaavia henkilöitä kävi purkautumassa hyvillään siitä, kun Kärpät hävis Ässille. Miksi näin?

        Mitä tulee näihin finaali peleihin, niin luulempa ettei kovin paljon suurta yleisöä nämä pelit kiinnosta.

        Revi sinä siitä.


      • Muutamia mainitakseni
        petteripunakuono kirjoitti:

        Ei minusta Kärppien kausi nyt ihan surkeesti mennyt. Mahdollinen kolmas sija ja toinen sija eurooppa cupissa. Kyllähän Kärpät rankattiin syksyllä aivan muiden, kuin Kärppien puolelta suosikiksi.

        Ja kyllähän tälläkin palstalla paljon heikon itsetunnon omaavia henkilöitä kävi purkautumassa hyvillään siitä, kun Kärpät hävis Ässille. Miksi näin?

        Mitä tulee näihin finaali peleihin, niin luulempa ettei kovin paljon suurta yleisöä nämä pelit kiinnosta.

        Revi sinä siitä.

        Tässä kasa lehtiä joiden asiantuntijat ennustivat Kärpille triplamestaruutta.
        Samoin Jokerit oli joka lehdessä joko kakkonen tai vähintään 4 joukossa??
        TPS:n romahtaminenkin jäi monilta ennustamatta ja Blues rankattiin paljon korkeammalle.

        Ässät on ihan kaikille yllätys, itselleni HPK ei ole mitenkään ylläri, ovat lähes aina neljän sakissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      25
      1171
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      56
      1140
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      519
      858
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      844
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      755
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      679
    7. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      63
      633
    8. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      626
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      182
      619
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      53
      603
    Aihe