KESKUSTA HAKEE

Mikäpä paremmin sopisikaan näin vaalien alla.
Mikko Alatalon lehtijutut vain tarkoitusperäistä
marttyyrinroolia,kun on vaarassa pudota eduskunnasta.EI MENE LÄVITSE MIKKO!
VAI ETTÄ MYÖTÄTUNTOÄÄNIÄ HAESKELET MEDIATEMPUILLASI!
277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikko on myöskin kova tekstaristi, esikuvansa Muna-Matin tavoin.

....turha itkeä jos muija jättää

Äänestä
  • Toivotaan, ettei Mikko rupea tekstareillaan vainoamaan sitä samaa parturi-kampaaja Kirsiä, jota Matti on piinannut jo pitkään. Joku raja ihmisen taakallakin pitää olla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MARTTYYRIN ROOLIA! kirjoitti:

Mikäpä paremmin sopisikaan näin vaalien alla.
Mikko Alatalon lehtijutut vain tarkoitusperäistä
marttyyrinroolia,kun on vaarassa pudota eduskunnasta.EI MENE LÄVITSE MIKKO!
VAI ETTÄ MYÖTÄTUNTOÄÄNIÄ HAESKELET MEDIATEMPUILLASI!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu