Nyt kun tuli uus kolmossarjalainen, e 46 hinnat romahtaa ja e36 jää vähemmälle, alkaa nähdä teinien suosikkina E46
myös 5-sarjasta E39 kun niitä saa varmaan jo alle 10000 euron.
myös 5-sarjasta E39 kun niitä saa varmaan jo alle 10000 euron.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sähän varsinainen ennustaja oot, mutta:
- E46 oli jo niin kallis, että suorituskykyisempiä isokoneisia malleja vähän liikkeellä... ei kiinnostane teinejä ostaa niin heikkotehoisia autoja?
- E46:sten hinnat vielä aika kovia, taitaa olla parempi, että katselet vielä sieltä tojo-osastolta
- mitään romahdusta en ole E46 hinnoissa havainnu, luonnollisesti uuden mallin myötä hinnat hiukan laskevat, mutta romahdus sanan käyttö sopinee paremmin sinne sun tojo-osastolle enemmän
- vaikka hyvähän se ois, et ajotaidottomilla teineilläkin ois E46:ia, koska ajovakavuuden hallinnen yms turvavarusteiden kera turvallisuus kasvais, varsinkin kun ottaa sen (puuttuvan) ajotaidon huomioon
BMW ei edelleen uudehkojen mallien osalta ol teidän persaukisten auto ja se on hyvä! Ja muutenkin sun säälittävä provo-yritys oli kyllä aikamoisessa krapulassa kirjoitettu, sen verran säälittävää tilitystä se kuvasti...
jälkijättöinen itsekin?
ajovakavuuden hallinen ??
pässi mikä pässi!
Hinnat kovia? Mikä on kova hinta?
25.000 euroa ei ole kova hinta edes teinille.
Jälkijättöinen yhden lyöntivirheen takia! H.V persaukinen teemu! (Eikä tarkoita sit että Hyvä Veli!!!).
Siitä mikä on iso raha ja mikä pieni, en viitsi edes keskustella sinun tasoisesi henkilön kanssa, mutta toteanpahan vain, että 70% vastaantulevista autoista tässä maassa maksaa alle 20k€. Ja 80% teinien autoista alle 5k€. Eikä niistä keskustelu kuulu edelleenkään tänne, vaan tojo- ja hondapalstalle.
Minkä saatanan takia alle 20k€ arvoisista bemareista pitäs puhua toytan palstalla? Täällä näyttää olevan sellainen tapa että, uudemmilla bemareilla ajavat vittuilevat halvemmilla ajaville. Muilla palstoilla nämä molopäät eivät yleensä omista ko. merkkiä ja ovat muuten vaan provoilemassa. Kertooko näitten halvempien bemujen mollaaminen jotakin yleensä bemari kuskien luonteesta. BMW pitää niin huonosti hintansa, että sinunkin on syytä vaihtaa autos aika usein tai oot tippunu sinne teinien hintaluokkaan ennen kuin huomaatkaan.
Itse kanssa huomannut saman ilmiön. Suu vaahdossa ylistetään e39:siä. Asennellaan m5-korisarjoja ja "kunnon" putkistoja.
No, sehän on kuin laittaisi rahaa pankkiin.
kunnon teini joka haluaa erottua ostaa vaikkapa 15K€ auton:
esim; fiat marea 2.0 hgt
Caddilac seville northstar
japsiräpsyis ei sit olekkaa mittää hohtoo
alfa 166 2.5 V6
vanhan avo mersun
ei ain niit samoi bemui