lääkäri erehtyä,ilman testiä määräs klamydia lääkkeet.Saako sen selville ilman testiäkin,tosin lääke kyllä autto heti.En meinaa uskoa että rehellisen tuntonen kumppanini on käynyt vieraissa.
voiko
ihan paniikissa
7598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Arvaa montako sataa tapausta sillä on ollut tutkittavana ennen sua.Tottakai tuntuu pahalta, mutta niinhän sanotaan, että se helpoiten pettää, kenestä sitä vähiten uskoisi.Ole onnellinen että oli vain klamydia...Vai kai testasit samalla varmuuden vuoksi muutkin?
Niin siis selvissä tapauksissa lääkkeet tottakai voidaan määrätä ilman testiäkin, vaikkakin usein testataan kuitenkin ihan "muodon vuoksi".
olla oikeassa vaikka paniikki vieläkin hän sano myös että 3kk päästä aids testi on vielä hyvä tehdä.hirveetä..en olis uskonu!
sano myös että kumppanille pitää kertoa mitä on tapahtunut ja hänenkin pitää mennä testeihin.Mutta miten kumppani vaikka on sellanen ettei ikinä uskos!
sitä KONTRROLLIKÄYNTIÄ! Aina se antibiootti ei bakteeria tapa yhdellä satsilla!
Oletko varma että kumppanisi on käynyt vieraissa? Hän voi olla tarnunna saanut kantaja. Eli hän on voinut itse joskus saada tartunnan, mutta ei olekaan sairastutut ja tietämättömänä asiasta vain kantaa tautia ja tartuttaa sitä muihin.
varma eli hyvin mahdollista että saanu jostain joskus mutta miten kauan voi kulkea mukana klamydia,luulis että paraneen itsestäänkin ajan kanssa.Kauheetahan se on että muihin tarttuu ja ei tiedä sitä itsekkään.