ERITYISKIITOS!

Förin_äijä

Erityiskiitos Kärpille kun opetitte nöyryyttä kaikkivoipaiselle "petolaumalle". Tosin taitaa olla liikaa odotettu että se lauma mitään oppisi!

Siellä ne hakkaavat päätään petoluolan seiniin, eikä millään opi että se tekee kipeää! Petoluola alkaa olla kohta sortumassa, ei betonikaan sentään ihan mitä vaan kestä.

Syksyllä henkselit paukkuvat taas petoluolassa. Varma suomenmestaruus on petojen plakkarissa heti kauden alussa! Media hehkuttaa kuinka HIFKillä on parhaat pelaajat kokoonpanossaan jne... Miksi se meno tästä mihinkään muuttuisi?

Suomen Turku toivottaa onnea Kärpille pronssista!

4

750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laura1

      Toivotaan nyt kuitenkin urheiluhengen mukaisesti, että Hifk löytää selkärankansa kapunsa myötä ja näemme uuden ja LOPPUUN ASTI taistelevan petolauman.En mä ainakaan mitään iloa saa siitä, että jotkut rämpii pohjamudissa asennevamman takia.

      • Förin_äijä

        Olen jo aikaisemmin maininnut optimismistasi!
        Loistavaa että sitä löytyy, äijä on melkeen jo luopunut siitä.

        Olen jopa miettinyt pitäisikö "petolaumaa" kutsua jatkossa lammaslaumaksi? Ja "petoluolaa" lampolaksi? Mitä mieltä olet?


      • Laura1
        Förin_äijä kirjoitti:

        Olen jo aikaisemmin maininnut optimismistasi!
        Loistavaa että sitä löytyy, äijä on melkeen jo luopunut siitä.

        Olen jopa miettinyt pitäisikö "petolaumaa" kutsua jatkossa lammaslaumaksi? Ja "petoluolaa" lampolaksi? Mitä mieltä olet?

        Kieltämättä ainakin yhden Hifk:n pelaajan kohdalla on kuulunut selkeä : nau! Mutta se ei vielä anna lupaa yleistää kaikkiin. Kyllä Hifk:llä pelimiehiäkin löytyy. Seuraillaan vaan:)


    • Eihän HIFK huono ollut. Itse asiassa oli Ässä-sarjan jälkeen kiva nähdä sellainen vastustaja, joka pyrki aktiiviseen kiekolliseen peliin, eikä vain odottanut linjassa toisen joukkueen hyökkäystä.

      Minusta tuossa HIFK-joukkueessa on hyvä aihio, josta muokata kunnon joukkue.

      Kärppienkään tilanne ei ole hassumpi. Sopimukset on taskussa suurimmalla osalla pelaajista ja menetyksiä tullee vain kolme, Haataja, Saarenheimo ja Tenkrat.

      Turussa ollaan kai oltu aktiivisia ensikauden joukkuetta kasatessa. Jos Hurme ja Berg tarttuvat haaviin, niin joukkue vaikuttaa melko vahvalta. Tosin tuossa jo syödään paljon kulubudjettia ja loput vahvistukset kenties etsitään Mestiksestä. Joka tapauksessa ensi kausi vaikuttaa kovin mielenkiintoiselta kun saamme uuden mestarinkin ja Porissa on hurmos.

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      23
      4824
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      158
      4116
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      13
      3426
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      67
      3086
    5. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      87
      2814
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      151
      2652
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2433
    8. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      37
      2423
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1665
    10. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      121
      1650
    Aihe