Kalleee...ohoi!

Täällä malttamattomana odottelee yksi "häpeämätön"
"punikki"/"stalinisti" Kallen, ah niin henkeviä, suvaitsevaisia ja muutenkin syvääluotaavia mielipiteitä ilmiöstä nimeltä:" Voiko edes kommunisti pärjätä "enään" ilman kännykkää?"

5

492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kalle

      Kysymys kuuluu:
      'Voiko edes kommunisti pärjätä "enään" ilman kännykkää?'

      Vastaus on, että "kyllä voi". Ihminen pärjää edelleenkin ilman kännykkää ja kännykän puute ei välittömästi ole tappanut ketään.

      Mutta kommunistien suunnaton viha USA:ta ja se siellä valmistettuja tuotteita kohtaan on käsittämätöntä propagandaa, jota levitetään asioita sen enempää pohtivien kommunistien keskuuteen.

      Mutta todellisuudessa kommunistit, niin me muutkin, olemme hyvin riipuvaisia amerikkalaisesta tekniikasta. Mistä luulet teflonin tulleen paistinpannujen pohjaan? Onko sinulla teflonpannua kotona? Niin juuri, et tainnut tietääkään, että teflon on USA:n Apollo-ohjelman sivutuote.

      Oletkos joskus ajatellut, että millasta elämämme olisi ilman kapitalistien kehittämiä tuotteita helpottamaan joka päiväisiä toimiamme?
      S...nan kapitalistit - mitä olette tehneet, vai mikä on sinun mielipiteesi??

      Kommunistit haukkuvat suureen ääneen USA:n tuotteita ja vaativat niiden boikotointia ja ties mitä. Mutta kommunistin itsensä tai hänen lähiomaisen sairastuttua syöpään niin nämä amerikkalaiset lääkkeet ovat ainoat, jotka kelpaavat ja suureen ääneen vaaditaan yhteiskuntaa ostamaan niitä lisää.

      Tämä on sellaista kaksinaismoraalia, että ihan oksettaa, yök yök phyi.

      /Kalle, joka ei voi sietää halkaistulla kielellä puhuvia ihmisiä - käärmeitä, joilla teot eivät vastaa puheita

      • Japi

        Siellä kapitalistisessa USA.ssa on myös työläisiä jotka ovat tehneet kaikki ne hyödykkeet joita ihmiset tarvitsevat.Ne proletaarit jotka ovat yhtä kaikkialla maailmassa.


      • Kysyjä X
        Japi kirjoitti:

        Siellä kapitalistisessa USA.ssa on myös työläisiä jotka ovat tehneet kaikki ne hyödykkeet joita ihmiset tarvitsevat.Ne proletaarit jotka ovat yhtä kaikkialla maailmassa.

        ...vetäisivät kommunisteja turpaan... Onko aatteessa vikaa, kun työläiset vieroksuvat?


      • Kalle
        Kysyjä X kirjoitti:

        ...vetäisivät kommunisteja turpaan... Onko aatteessa vikaa, kun työläiset vieroksuvat?

        /Kalle, joka ei ihmettele vaikkeivat edes työttömät äänestä kommunisteja - eihän sitä tarvitse olla tyhmä vaikka onkin työtön


      • Kalle
        Japi kirjoitti:

        Siellä kapitalistisessa USA.ssa on myös työläisiä jotka ovat tehneet kaikki ne hyödykkeet joita ihmiset tarvitsevat.Ne proletaarit jotka ovat yhtä kaikkialla maailmassa.

        "Ne proletaarit jotka ovat yhtä kaikkialla maailmassa."

        En saa oikein jäsenneltyä lausetta mutta jos tarkoitat "Proletaarit ovat yhtä kaikkialla maailmassa" niin voin luvata suuren ennemmistön maailman proletaareista olevan yhtämieltä siitä, että kommunismi on hanurista ja sinne se pitäisi tuupata takaisin niin pian kuin mahdolista pilaamasta työnväenliikettä.

        /Kalle, joka antaa kommunistien tekojen puhua heidän puolestaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      113
      1218
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      119
      1062
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      134
      959
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      96
      802
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      299
      763
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      81
      686
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      616
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      592
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      579
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      75
      514
    Aihe