Jerehän teki 2003 IFK:n kanssa sopimuksen mallia 3 2, vuodet tuli täyteen, on optioiden aika???
Pienen huhun mukaan Jere ei käyttäisi optiota vaikka onkin IFK:n mies viimeisen päälle.
Espoo Blues onkin miehen osoite ensi kaudella - huhun mukaan???
Pienen huhun mukaan Jere ei käyttäisi optiota vaikka onkin IFK:n mies viimeisen päälle.
Espoo Blues onkin miehen osoite ensi kaudella - huhun mukaan???
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onko optio Jerellä vai IFK:lla? En usko, että pelaa Suomessa missään muualla kuin IFK:ssa ja jos tämän tempauksen takia tulee kenkää niin mies todennäkösesti (?) lopettaa uransa. Ulkomaille tuskin lähtee kun tytär menee syksyllä kouluun.
JERE=IFK!
Jere on menoillaan Espooseen, riippumatta mitä mieltä olet.
Ei potkut ole kyseessä, optioissa molemmilla osapuolilla on kieltäytymisen mahdollisuus, siis hyväksyä tai hylätä tarjottu sopimus ilman jälkiseuraamuksia. Optio on molemminpuolinen.
niin oikean porukan haistoi, koska Blues tulee ensi kaudella mitaleille, jos ei porukka hajua täysin taivaan tuuliin ja valmennuspuoli pysyy entisellään:)Epäilenpä kuitenkin tuon jutun paikkansapitävyyttä=)
Epäilen myös tuon jutun paikkaansapitävyyttä, jos sulla on jotain linkkiä jutusta niin pistä tulemaan. Jere on kyllä niin IFK:n mies, että eiköhän 2 vuoden optio käytetä ja katsota peli-uran jatkoa sen jälkeen:)
Kiistämättä Jere on ifk:n mies, mutta joskus tulee aika kokeilla jotain muuta. Ja tää "paska-sade" varsinkin omilta kannattajilta antaa lisää vettä seuran vaihtoon kaikki muut toilailut (omat ja vieraiden)
Miksi sitten Blues?? Jere ei Kehä II:sen ulkopuolelle mene pelaamaan ja asuu aina kehä I:sen sisäpuolella. Yksi seuranvaihtoon vaikuttavista tekijöistä on Raato Summanen. Jere ja Rami on aina, jo Raadon ifk aikana, tullut erittäin hyvin toimeen keskenään.
Jerelle on yksinkertaisesti tullut aika muuttaa tuttuja kuvioita radikaalisesti. Blues täyttää kaikin puolin ne kriteerit organisaationa ja joukkueena joita Jere arvostaa.
Mikään ei ole niin varmaa kuin epävarma, mutta aika näyttää mitä Jere tulee tekemään....
jättää joukkueensa tuollaisella hetkellä, ei ole mikään pelimies vaan SUURI PELLE!!! HAME PÄÄLLE JERE!!!
Terveisin
- PORIN ÄSSÄT
Tuo optio on seuran käytettävissä ei pelaajan. Käytännössä Jere voi vaihtaa jengiä siinä tapauksessa, että HIFK haluaisi luopua hänestä. Epäilen....