Vaikka ei kuulu palstalle

Eduskuntavaalien varsinainen äänestyspäivä.
Ennakkoäänestys 7-13.5.

Ehditään pitää vielä v.2011 toisetkin Ek-vaalit Tarja Halosen toimikautena.

Jumala tautia lisätköön; don Heinäluoman aikanaan Tarjan jälkeen kansan avulla
presidentiksi nostakoon.

Don Eero välähti juuri pilvessä. Enteellistäkö??
166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ennakkoäänestys on peruutettu sos.dem puolueen epärehellisyyden johdosta. Tieto on kulkenut jo isoäideille ja miniät hoitavat isoäidit äänestysuurnille ihan oikeana päivänä, ettei enää Suomelle tapahdu tällaisia kömmähdyksiä.

Lehdissä ilmoitetaan asiasta tarkemmin. Vapaaehtoisia kuskeja saatavilla, jotta oikeudenmukainen äänestys äänestyspäivänä tapahtuu.

Syytä on lähteä itse myös oman puolueen vaalitoimitsijaksi katsomaan, ettei epäoikeudenmukaisuuksia ja vilppiä tapahdu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


11kk päästä kirjoitti:

Eduskuntavaalien varsinainen äänestyspäivä.
Ennakkoäänestys 7-13.5.

Ehditään pitää vielä v.2011 toisetkin Ek-vaalit Tarja Halosen toimikautena.

Jumala tautia lisätköön; don Heinäluoman aikanaan Tarjan jälkeen kansan avulla
presidentiksi nostakoon.

Don Eero välähti juuri pilvessä. Enteellistäkö??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu