Komarovin tilanne

loppuu puheet siitä, oliko kädet ylhäällä vai ei. Nauhaa voi rauhassa katsella useamman kerran ja todeta asia:

http://www.yle.fi/urheilu/mediasali/video/id36270_wmv.html
91384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

jolla on silmät päässä. Ja esim. Tulosruudussa ja urheiluruudussa puhuttiin " Kädet ylhäällä" -taklauksesta.

Äänestä
  • linkin sivulla. Valitaan vain musta "pallukka" joko real player tai viereinen windows media player ja klikataan "ässät tasoitti finaalisarjan". Tosin laajakaistayhteys pitää olla.

    Ensin tulee maaleja ja sitten se taklaus....ei kauheesti epäselvyyttä....

    Äänestä

TAKLAUS!!!Ei voi muuta sanoa.

Äänestä

http://www.mtv3.fi/

ja netti tv, ilmainen!, kohdasta urheiluruutu ja ässät tasoitti...

Kuvaa vähän toisesta kuvakulmasta. Ei välttämättä puhdas taklaus, korkealla on kädet, maila ja kyynärpäät edellä...

Jokainen voi tulkita itse

Äänestä

Sian tempun!!! Ei kai siinä muuta. Minusta HPK:n ja Ässien "finaali"pelit kulminoituu juuri tuohon taklaukseen...aivan säälittävää toimintaa!!!

Ja joka täällä väittää Ässiä puhtaan pelin joukkueeksi... BUUUUAAAAAHHH!!!! Vittu mitä paskaa! Forsbacakin puhdas selkätaklaus ottelun alussa ja Laamanen lomille! Eikä vittu edes jäähyä!! Vittu mitä paskaa!!

Antaa poikien nyt pärjätä, kun....kuten tiedätte...ens vuoden sääntömuutosten jälkeen ei Ässillä ole taaskaan asiaa pleijareihin seuraavaan 30 vuoteen ja HPK jatkaa ansaittua pronssisarjaa hopean jälkeen!! :)

Mutta juhlikaa nyt, koska sitä ei tämä sukupolvi enää ainakaan Porissa juhli!!!

Äänestä
  • Jos tämä Komarovi olis laittanu kypärän kiinni päähän, niin aivotärskäystä ei olis edes tullu, koska jäähän päänsä lyötyään, tämä tilanne näin pahaksi kehkeytyi!! Pari hammasta vain poikki ja nenä teipattu poskelta takaisin paikoilleen ja taas pian ois Viron poika taistellu kentällä.

    Äänestä

  • Sioille... kirjoitti:

    Jos tämä Komarovi olis laittanu kypärän kiinni päähän, niin aivotärskäystä ei olis edes tullu, koska jäähän päänsä lyötyään, tämä tilanne näin pahaksi kehkeytyi!! Pari hammasta vain poikki ja nenä teipattu poskelta takaisin paikoilleen ja taas pian ois Viron poika taistellu kentällä.

    Olisi tullut vaan kovempi niitti, saisi leku katsoa loppupelit ja muutkin pelit Otevrelin kanssa raajat notkeena buhahaaaaa.

    Äänestä

  • Joensuun anustappi kirjoitti:

    Olisi tullut vaan kovempi niitti, saisi leku katsoa loppupelit ja muutkin pelit Otevrelin kanssa raajat notkeena buhahaaaaa.

    voi olla, että sinullekin tulee jonain päivänä "itku pitkästä ilosta" jotakin kautta???

    Aika typerää iloita pelaajan loukkaantumisesta, puhumattakaan riemuita ja pilkata pelaajan halvaantumisesta.

    Useinkin sitä saa, mitä tilaa......

    Äänestä

  • Joensuun anustappi kirjoitti:

    Olisi tullut vaan kovempi niitti, saisi leku katsoa loppupelit ja muutkin pelit Otevrelin kanssa raajat notkeena buhahaaaaa.

    Siis sinä saatanan hameenlinnalainen, huomenna klo 17.30, rinkelinmäen vieras päätyyn ottamaan kovaa niittiä, katotaan mitä sitten tapahtuu. Kirkkokerhofanien iltahartaus huomenna ritarihallissa, tervetuloa kuuntelemaan Roiton saarnaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


live kuvaa kirjoitti:

loppuu puheet siitä, oliko kädet ylhäällä vai ei. Nauhaa voi rauhassa katsella useamman kerran ja todeta asia:

http://www.yle.fi/urheilu/mediasali/video/id36270_wmv.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu