että onko niitä yksityisiä neuvoloita Keski-suomen alueella..etin netistä mut en löytäny mitään. joten nyt ois erityisen tärkeetä että jos sinä tiedät jotain niin kertosit heti..löyty vaan jotain ultra juttuja mutta ei varsinaista äitiysneuvolaa koska olen päättänyt mennä yksityiseen tietyistä syistä. Joten osaisiko joku auttaa?? YKSITYISIÄ NEUVOLOITA JA YHTEYSTIETOJA. KIITOS!!
KIRJOTETAANS ISOLLA JOS
JOKU SATTUISI TIETÄMÄÄN
6673
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Katso yksityisiltä lääkäriasemilta.Eivät käytä nimitystä neuvolatoiminta vaan raskauden seuranta.
ainakin lääkärikeskus mehiläinen tekee ultra tutkimuksia.ja luultavasti myös in-tiimi
neuvola löytyypi Kotkasta www.appelmedi.fi
...jyväskylässä. Kait ne tekee ihan normaalia raskaudenajan seurantaa siinä missä ultratkin, mutta maksukin on sitten kerralta n. 70e kela korvauksen jälkeen. Soitappa ja kysäise sieltä!
Aika helvetin itsekästä pitää noin tärkeänä omaa asiaa, että se pitää korottaa muiden viestien yläpuolelle käyttämällä Capseja.
Voin kuvitella jo nyt, millainen kasvattaja tulet olemaan. Oma ihmeellinen ja suurenmoinen lapsi saa mellastaa ja juoksennella häissä ja nukketeatterissa ja varastaa huomion joka paikassa. Hän kun nyt sattuu olemaan niin erityislaatuinen.
Toivottavasti heräät omaan itsekkyyteesi ennen kuin joku huomauttaa sinulle siitä livenä. Kaikkien elämä ei pyöri sinun perseesi ympärillä. Muista tämä seuraavan kerran, kun pitää huutaa jotakin muiden yli.
Kokeile onneasi www.suomenkatiloliitto.fi. Sieltä jäsenyhdistyksistä Keski-Suomen kätilöyhdistys ja lähetä sähköpostia yhdistyksen puheenjohtajalle, jonka osoitteen tuolta löydät.
Ainakin aiemmin Jyväskylässä on toiminut yksityinen neuvola.