Yrityksenne heikentää PS:n kannatusta on toivotonta. Koko ajan tulee uusia jäseniä. Eduskuntaehdokkaita on tyrkyllä ennätysmäärä. Soinia kehutaan tiedotusvälineissä. Soini saa jatkuvasti julkisuutta. Halmeella lyönti on tehnyt päinvastaisen vaikutuksen, mihin pyritte. Kaikki näyttää hyvältä.
Negatiivinen keskustelu
ei vaikuta kannatukseen
9281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
vuoksi, että kuinka paljon ja mihin piireihin on jäseniä tullut. Kerro myös missä julkaisussa tuosta Timosta on ollut noita mainitsemiasi juttuja, kun ei tule kuin noita ilmaisjakelu lehtiä.(niissä ei mainintaa, vaikka muuta kyllä)
Joko ehdokaslistat on täysi, ja onko jouduttu raakkaamaan kuinka monta?
tynnyristä, niin näet mitä maailmalla tapahtuu! :D
taas fiksu, mutta vastata ei osannu. Eipähän tuo mikkää ihme tietysti ole.
Kuin tuhat viisasta osaa vastata", opetettiin jo alakoulussa. Pitää näköjään edelleen paikkansa.
on tyhmempiä, kuin tuo yksi hullu! Ei pidä ladella viisauksia, jos ei osaa tulkita niitä.
ps. alkuperäinen kysymys on vailla vastausta,vai onko nuo lukemattomat uudet persut pelkkää illuusiota.
Ainoa, mikä vennamolaispiireissä on lisääntynyt, on KIIMA. Se tosin räjähdysmäisesti, mutta se ei oikein nyt auta.
Koskaan aiemmin persuilla ei ole ollut yksikään ehdokaslista täynnä!
Erittäin varmaa on, ettei tule nytkään!
Oikean menestymisen Ehto on täysi ehdokaslista!
Siksi persut joutuvat yhdistelemään ehdokkaita listoilleen aivan kenen kanssa tahansa!
Helsingissäkään yksikään persu EI päässyt eduskuntaan po listalta!
Halme kun ei maksa jäsenmaksuja! Siis Hänen Suuri Egonsa ei sen vertaa sijoita puolueeseen. Näkee siis sen turhaksi!
Varalle tuolta listalta valittiin liberaalien Kanerva, jota kokoomus ei enää halunnut. Tarjoutui Kepulle - eivät halunneet!
Joten, tässäpä perustelua "suuren vaalivoiton" ennakkoon julistaneille!
Siis täyttä huuhaata!
Onko Seppo "der Elephant" Kanervalta kyselty mahdollisuutta yrittää come backia eduskuntaan särkemään loputkin posliinit?
ykkösehdokkaat?