Luvatkaa että HPK...

Stu Grimson

...hoitelee ässät porissa mikään ei olis sen mukavampaa kuin että teidän joukkue löisi ässät
sen kotikatsomon edessä ja veisi mestaruuden.
Ei tommosta ässä fanien itkemistä jaksa kuunnella
joka ottelun jälkeen ollaan itkemässä jostain asiasta.Se on aina näköjään toisten vika kun oma peli ei kulje ässäfanien mielestä.

Ässäfanien lapsellisuus on tullut hyvin esille tälläkin palstalla vähintään joka toinen viesti on
että se ja se hpk:n kannattaja hakataan porissa
eipä osoita mitään suurta älykkyyttä mutta eihän sitä ole koskaan porista liiemmin löytynytkään.
Eikä liiemmin pelitaitoakaan.

T:Mies pohjoisesta.

5

557

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mulkku

      - Tunnelma oli tänään ihan ok, porilaiset toi kyllä sitä selkeästi enemmän. Hyvä että olivat pitämässä meteliä. Ehkä hämeenlinnalaistenkin pitäisi oppia kannustamaan enemmän omaa joukkuetta kuin haukkumaan vastustajia, kultakypärä Ville Leino puolestaan toivoi.

      -Jatkoaika-

    • Ritari

      ... medialle kun vähemmän media-seksikäs HPK vie pytyn himaansa lauantaina Porista. Kyllä lehdet myy ja tv -kanavia seurataan kun kuvataan satamatyöläisiä, jotka ovat nostaneet perseharjat päälaelleen. Itse urheilullinen teema unohtuu näiltä tiedotusvälineiltä kokonaan. Nelosen SM -liigatoimituksen kanta heidän suosikkeihinsa on selvä. Toisaalta Tamin asenteen ymmärtää; onhan hän vanha Ässien vaikuttaja, vaikka taisikin saada kenkää. Mutta mielestäni hänen kuuluisi olla puolueettomana kommentaattorina paikalla. Kauden mittaan ja pleijareissa toivoin sydämestäni Ässille menestystä pitkään jatkuneen heikon menestyksen jälkeen, mutta nyt kun olen lukenut ja kuunnellut tätä satamatyöläisten lapsellista itkua ja valitusta saavat he mielestäni pudota ensikaudella tämänvuotisen hopeakrapulan jälkeen divariin!

      • Laura1

        Kieltämättä minuakin häiritsee tuo yletön Ässät-palvonta. Lehdistön/median pitäisi kuitenkin kyetä olemaan neutraali. Yleensä Hpk kuitataan vain lauseella tai kahdella, pelasi se miten hyvin tahansa. Ässät pelasi mielestäni parhaat ottelunsa Kärppiä vastaan. Nyt alkaa kuumakallet tulemaan liikaa esiin. Aiheesta tai aiheetta, niin jäähyaitiosta ei matseja ole koskaan voitettu.


      • Padas

        Juunäio. Käsittämätöntä että joku vielä kehtaa jostain vitun hämeenlinnan suunnalta ilmoitella, että Ässät itkee, sen jälkeen kun otetaan huomioon Videokerhon äärimmäinen ämmäily.

        No taistelu jatkuu ja toivottavasti mennään viidenteen peliin. Toivottavasti Pata vie kannun sillä hopea ei tämän kauden jälkeen enää hirveästi itseäni lämmitä. HPK:lle hopeakin on mestaruus noin monen säälimitalin jälkeen.

        Toivon että tulee pari hyvää pelilä viime tiistain tapaan, lukuunottamatta naurettavaa jälkipuintia videoiden kautta. Saatana!

        -Periksi ei anneta milloinkaan-


    • kaupunkilainen

      onhan se selvää että kerho vie koska porilaiset alkaa olla aika epätoivoisia valmentajaa myöden - eilenhän se nähtiin kun blondi shedden huusi ja huitoi sekä elehti.

      Vastustajassahan se vika on jos peli ei suju. Normaalisti koukkimalla ja huitomalla ja roikkumalla vaatteissa saa vastustajan pelin sekaisin ja estettyä, mutta nyt se ei toimi. Kerho luistelee niin nopeasti ettei ne ässät ehdi roikkumaan kunnolla edes saati saa mailaa tukevasti kainaloon ja jos saa niin ukot vääntää itsensä irti siitä. Paha siinä on yrittää voittaa parempaansa joka tasolla saati maalien määrässä!!

      Veikkaan että seuraavassa pelissä saa ässät jo sukellusjäähyn sen verran pelleilyä alkaa olla ilmassa. Lisäksi omat hermot pettää kun pojat ei anan sitä kumilätkää tarpeeksi lainaan ja hävitään..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      200
      2871
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      61
      2470
    3. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      22
      1951
    4. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      68
      1663
    5. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      143
      1433
    6. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      169
      1384
    7. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      109
      1367
    8. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      90
      1294
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      113
      1274
    10. Bim bom ovikello soi!!

      Mitä tekisit jos kaivattusi ilmestyisi ovesi taakse?
      Ikävä
      121
      1052
    Aihe