Vaakamiehissä homoja?

Luin joskus jostain, että vaakamiehissä on huomattavan paljon homoseksuaaleja. Pitääkö paikkaansa?

PS. neitsytpojista en niin tiedä, vaikka kylhän meitäkin on ;)
111407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kiinni. itte tunnen pari härkähomoa.

Äänestä
  • mieltä kuin sinä. Minun tuttavistani homo ja bi-mies ovat kaloja ja lesbo on...

    Äänestä

..että skorpionit ovat helposti homoseksuaaleja tai bi seksuaaleja ja heillä on helposti myös sukupuolitauteja.

Mutta en usko että seksuaalisuus on merkistä kiinni.

Äänestä

Näin Olen myös minä kuullut ja tunnekin yhden Vaakahomon joka on ihan mukava tyyppi.

Äänestä

Minun vaakamieheni oli kovin naisellinen olemukseltaankin, vaikka hetero onkin. En tiedä sitten voiko sanoa että olisi merkistä kiinni, mutta tämä vaakamies kyllä oli ihmeellinen, erikoinen persoona kaikkine olemuksineen...

Äänestä
  • seksuaalisuuteen ollenskaan.

    Äänestä

  • on miehisyys ja naisellisuus "tasapainossa"? Sellasta oon kuullu. Kaikki vaakatytöt ketä tunnen on kyllä supernaisellisia. Mutta nyt kun tarkemmin mietin niin onhan heissä sellaista tietynlaista "särmääkin". :)

    Äänestä

  • heillä kirjoitti:

    on miehisyys ja naisellisuus "tasapainossa"? Sellasta oon kuullu. Kaikki vaakatytöt ketä tunnen on kyllä supernaisellisia. Mutta nyt kun tarkemmin mietin niin onhan heissä sellaista tietynlaista "särmääkin". :)

    Vaakanaiset ovat hyviä muuntautujia. Tasapainosta en tiedä...vaaka ennemminkin on(tai minä ainakin olen) hyvä sulautumaan erilaisiin rooleihin ja sitä kautta toteuttamaan miehisyyttä sekä naisellisuutta.

    Hän voi olla vaikka kuinka naisellinen, mutta hän pystyy kyllä omaksumaan esim. autokorjaajan tai raksamiehen roolin.

    Minä ainakin olen itse hyvin naisellinen, mutta silti käyn tekemässä tuoleja silloin tällöin huonekalutehtaassa.

    Annan erään esimerkin: Istuin punaisessa lyhyessä mekossa korkokengät jalassa kahvilassa aamulla odottamassa kyytiä töihini. Töissä vaihdoin vaatteet haalariin ja lähdin kaatamaan metsää...tullessa töistä olin taas naisellisessa asussani täysin naisellisena vaikka juuri olin ollut haalarit päällä, sätkä suussa, keskellä metsää.

    Sääli että työt loppuivat.... ja nyt teen niitä tuoleja mistä edellä mainitsin opiskelun ohella.

    Äänestä

...mut yhden lesbon tunnen...vaakan

Äänestä
  • Vaakamies on herkkä,taiteellinen ja aistillisuuden mestari ollessaan parhaimmillaan.Ei uhoava macho,hyvän tahtoinen keskustelija pikemminkin.Tätä tulkitaan helposti väärin, varsinkin nuoret naiset voivat syyllistyä tähän.Mutta ikä tuo tässäkin tiedon tullessaan.

    Äänestä

Mielestäni homous ei välttämättä ole horoskooppi merkistä kiinni. Tunnen useita homoja.Ihan kivoja kavereita. On ollut työkavereina ja naapureina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neitsyt-poitsu kirjoitti:

Luin joskus jostain, että vaakamiehissä on huomattavan paljon homoseksuaaleja. Pitääkö paikkaansa?

PS. neitsytpojista en niin tiedä, vaikka kylhän meitäkin on ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu