Eikö digitekniikka ole vieläkään valmista? Pulmia riittää. Päivityksiä samoin. Digivirittimillä varustettuja päätelaitteita (DVDsointin-digitallentimia, televisioita yms) eivät valmistajat halua laajemmassa mitassa vieläkään tuoda markkinoille. Näemmä pelkäävät että niiden päivitys tulisi olemaan kallis operaatio. Siksi niitä on kovin niukalti. Digi-bokseissa taitaa tekniikan kypsyyden osalta olla samantyyppinen tilanne.
Voimme siis odottaa rauhassa about 500 päivää. Analogian nimeen.
digiraakileet
2
404
Vastaukset 2
- kenelee
Digitekniikka on enemmän kiinni jostain ropellipääohjelmoijan aivoituksista. Aikaisemmin analogiatekniikka oli suoraviivaista, siihen ei kukaan päässyt panemaan väliin omia mieltymyksiään, [ tai typeryyksiään ]. Digiaikana vain mielikuvitus on rajana ja se myös näkyy lopputuloksissa.
- Anonyymi
Digitalisaatio siirtää myyjän hommat ostajan kotiin. Kömpelö tekniikka ei tunnista maksajaa kuin viitenumerosta!
Laskua lähettäessään se kyllä tietää maksajan. Eikö tähän soveltuisi jokin noista kirotuista evästeistä vakoilemaan kuka maksoi?
https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/20dde82a-5111-4acb-a511-3e679d889f71
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7091723Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss272888- 67857
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö107659- 32581
- 88557
- 32540
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E61539- 42522
- 37520