Mikseivät ehdokkaat tule jo ulos koloistaan herättelemään keskustelunaiheita. Pelkäävätkö ja taktikoivat oikeata hetkeä, joilloin olisi "kunto" kohdallaan ja trendit nousujohteisia ilman pelkoa liian aikaisesta sammumisesta ja laskulopsahduksesta? Pelkäävät ylikuntoa, tankkaavat dopingia happiteltoissaaan tai korkeanpaikanleireillä? Vai virittelevätkö vain stasipommin aikasytytintä? Missä nyt mennään?
Milloin alkaa
eduskuntavaalipuserrus?
3109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Keksitään nimet ja puolueet, jota edustetaan tai ollaan villejä ja katsotaan miten kullekin "käy"?
Minä olen villi ja tahdon tähän maahan rehellisyyttä ja oikeata tasa-arvoa ja ihmisyyttä, turhat rönsyt pois hallinnosta ja nimeni olkoon vaikka Angelika Rosenroth, silti supisuomalainen ehdokas. Kyselkää ja haastakaa!
Kyllä ne nyt tulevat ehdokkaat sitä listää lukevat. Silloin on myöhäistä niille, kun p-t on housuissa eli olisi kannattanut kuunnella kansaa ja olla heidän nöyrin palvelija.
Perustuslain mukaan valta suomessa kuuluu kansalle, ei puolueille eikä presidentille, vaan kansalle. Pidetään reilut vaalit vaaan.