ONNEA!!

Kärppäfäni

Vilpittömät onnittelut HPKlle kullasta! Naattikaa naattikaa!!! :)

4

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • petteripunakuono

      yhtyy näihin onnitteluihin. Tässä se nähtiin että hakkaaminenen ja sikailu ei kannata. Hienoa HPK!

    • myös Kärppien kannattaja

      Onnittelut minunkin puolestani HPK:lle, kulta meni ehdottomasti oikeaan osoitteeseen, ansaittu mestaruus on todella pitkäjänteisen työn tulosta! Tämä on positiivinen asia suomalaiselle jääkiekolle ja SM-liigalle, mitä enemmän on voittamaan pystyviä joukkueita, sitä harvemmin kukaan voi jo ennen kauden alkua haukotellen todeta, että taas on finaalissa ne yhdet ja samat joukkueet eikä mitään uutta auringon alla.

      Kiitokset myös Ässille, olitte yhdessä HPK:n kanssa todellinen kauden väriläiskä, teitte yhdessä finaalit, joita muistellaan vielä pitkään. Hopea tuntuu varmasti monista kannattajista nyt pettymykseltä, mutta kokonaisuutena arvioiden kautenne oli loistava ja saitte taistelullanne paljon huomiota ympäri Suomen, ette jättäneet ketään kylmäksi.

      Onnea HPK ja kiitos Ässät!

    • tpsonvaanparas

      , että HPK olisi Suomen Mestarit 2005-2006, mutta niin se vaan on, ja sille ei voi mtn. Joten ONNEKSI OLKOON KAIKILLE HPK faneille ja ennen kaikkea HPK:n joukkoeelle.

    • Laura1

      Viimeinen ottelu oli niin täysin Hpk:n, ettei siinä jäänyt kenellekään jossittelun varaa mistään. Mestaruus on siis ansaittu täysin ja siitä vilpittömät onnittelut. Onnittelut myös Ässille. Se teki kauden suurimman uroteon, jota kukaan ei olisi ikinä uskonut tapahtuvan:) Hpk:sta sentäs tiedettiin, että jos kaikki natsaa, niin korkealla ollaan, koska mitalitili on ollut vaikuttava.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      176
      11165
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5318
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      47
      2545
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2236
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1761
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1654
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1310
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1246
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1046
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      100
      986
    Aihe