ONNEA!!

Kärppäfäni

Vilpittömät onnittelut HPKlle kullasta! Naattikaa naattikaa!!! :)

4

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • petteripunakuono

      yhtyy näihin onnitteluihin. Tässä se nähtiin että hakkaaminenen ja sikailu ei kannata. Hienoa HPK!

    • myös Kärppien kannattaja

      Onnittelut minunkin puolestani HPK:lle, kulta meni ehdottomasti oikeaan osoitteeseen, ansaittu mestaruus on todella pitkäjänteisen työn tulosta! Tämä on positiivinen asia suomalaiselle jääkiekolle ja SM-liigalle, mitä enemmän on voittamaan pystyviä joukkueita, sitä harvemmin kukaan voi jo ennen kauden alkua haukotellen todeta, että taas on finaalissa ne yhdet ja samat joukkueet eikä mitään uutta auringon alla.

      Kiitokset myös Ässille, olitte yhdessä HPK:n kanssa todellinen kauden väriläiskä, teitte yhdessä finaalit, joita muistellaan vielä pitkään. Hopea tuntuu varmasti monista kannattajista nyt pettymykseltä, mutta kokonaisuutena arvioiden kautenne oli loistava ja saitte taistelullanne paljon huomiota ympäri Suomen, ette jättäneet ketään kylmäksi.

      Onnea HPK ja kiitos Ässät!

    • tpsonvaanparas

      , että HPK olisi Suomen Mestarit 2005-2006, mutta niin se vaan on, ja sille ei voi mtn. Joten ONNEKSI OLKOON KAIKILLE HPK faneille ja ennen kaikkea HPK:n joukkoeelle.

    • Laura1

      Viimeinen ottelu oli niin täysin Hpk:n, ettei siinä jäänyt kenellekään jossittelun varaa mistään. Mestaruus on siis ansaittu täysin ja siitä vilpittömät onnittelut. Onnittelut myös Ässille. Se teki kauden suurimman uroteon, jota kukaan ei olisi ikinä uskonut tapahtuvan:) Hpk:sta sentäs tiedettiin, että jos kaikki natsaa, niin korkealla ollaan, koska mitalitili on ollut vaikuttava.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4642
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1947
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1630
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      132
      1186
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1121
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1056
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      953
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      916
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      882
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      848
    Aihe