Kärpät-Ässät. Kärpät lahjoitti finaalipaikan Ässille. Syynä se että liika menestys vie nälän ja tyhjentää katsomot. Tämä takaa ensikaudelle vielä yleisöä.
Kelatkaapa ny vähän!! Ennen nikke pelasi puudutettuna. Nyt niinkin terveenä viltissä että voi pelata pronssipelin sekä suoraan maajoukkueeseen.
Törkeää fanien pettämistä Kärpiltä tollainen. Mut Harkimon sanoin.."bisnes is bisnes"
Sopupelisarja se oli
5
327
Vastaukset 5
- Näslund
Time outissakin heittivät kevyttä piikkiä Oulun suuntaan ja epäilivät niken loukkaantumista..
- vaikeata myöntää
tosiasioita. Ässät oli Kärppiä parempia, PISTE.
Mutta mikäli sun omat uskomuksesi tekee sinusta onnellisemman, niin selitä asia itsellesi juuri noin.
Toisaalta on vaikeata ymmärtää, miksi kannatat Kärppiä, jos uskot asiaasi. Siinä tapauksessa Kärpät on pettänyt sinut ja muut kannattajansa todella pahasti. Ja mikäli asia olisi kuten väität, niin mitä hyötyä siitä olisi ollut Kärpille??? Mitä hyötyä sinulle ja kannattajille???
Esität, että menestys "syö" nälän ja vie yleisön. Omituinen teesi, asiahan on juuri päinvastoin, mitä enemmän menestymistä, sitä enemmän yleisöä ja kiinnostusta.
Jos tässä joku pettää jotakin, se olet sinä, joka petät Kärpät ja muut kannattajat. Motiivejasi on vaikea ymmärtää, mutta tosiasiassa Kärpät ei tarvitse sinun kaltaisia kannattajia! Lisäksi kommentoit loukkaantuneen pelaajan loukkaantumista vastoin parempaa tietoa ja esität oman näkemyksesi fakta-tietona. Aika alhaista touhua.
Kyllä se olet sinä, joka olet pettänyt Kärpät, eikä päinvastoin.
Olet kuullut näköjään "iki vanhan" sanonnan "business is business" ja olet irroittanut se aivan muusta yhteydestä (kokonaisuudesta) ja laittanut sen Harkimon suuhun. Osoitat silläkin, kuinka tietämätön olet liikemaailmasta. Etkä ymmärrä, mitä sanonnalla tarkoitetaan ja missä yhteydessä sitä käytetään.
Täysin turhaa jankutusta pidät asiasta, ei ollut ensimmäinen kerta, kun toistat samaa virttä. Sun kannattaisi pitää mölyt mahassa asioista mistä et ymmärrä yhtään mitään. Kevätkin on jo pitkällä ja lumet sulaa, pääset kohta "neppaamaan" kilpureita hiekkalaatikkoon.- Petteri.
..kritiikki hyvät Kärppäfanit. Asiaa voi todellakin katsoa monelta kantilta. Kyllä nykyurheilu niin likaista on ettei ole lainkaan utopiaa heittää tuollaista teoriaa..
Miten esimerkiksi perustelet Backströmin omalaatuisen sairasloman ja nyt mies tavoittelee tosissaan maajoukkuevahdin paikkaa. Jokainen pätkääkään asiasta ymmärtävä tajuaa että joku mättää. Istuin pronssipelin 2 erää niken takana katsomossa ja mies oli tosiaankin terve.. ei minkäänlaista ontumista. Petteri. kirjoitti:
..kritiikki hyvät Kärppäfanit. Asiaa voi todellakin katsoa monelta kantilta. Kyllä nykyurheilu niin likaista on ettei ole lainkaan utopiaa heittää tuollaista teoriaa..
Miten esimerkiksi perustelet Backströmin omalaatuisen sairasloman ja nyt mies tavoittelee tosissaan maajoukkuevahdin paikkaa. Jokainen pätkääkään asiasta ymmärtävä tajuaa että joku mättää. Istuin pronssipelin 2 erää niken takana katsomossa ja mies oli tosiaankin terve.. ei minkäänlaista ontumista.Mitä omalaatuista pelaajan loukkaantumisessa on? Jos itse uskot väitteisiisi, niin hyvä on. Ei kuitenkaan pidä lähteä esittämään faktoina väitteitä, joista ei ole mitään näyttöä.
- Caspar
Petteri. kirjoitti:
..kritiikki hyvät Kärppäfanit. Asiaa voi todellakin katsoa monelta kantilta. Kyllä nykyurheilu niin likaista on ettei ole lainkaan utopiaa heittää tuollaista teoriaa..
Miten esimerkiksi perustelet Backströmin omalaatuisen sairasloman ja nyt mies tavoittelee tosissaan maajoukkuevahdin paikkaa. Jokainen pätkääkään asiasta ymmärtävä tajuaa että joku mättää. Istuin pronssipelin 2 erää niken takana katsomossa ja mies oli tosiaankin terve.. ei minkäänlaista ontumista.Lepo helpottaa nimittäin huomattavasti vammojen hoitoa! Joskus päivänkin huili avittaa ällistyttävän paljon, vaikka vamman tullessa saattaa luulla joutuvansa olemaan pitkäänkin sivussa.
Tietäisit kyllä jos pelaisit itse...
Nykyurheilun likaisuudesta saatat kyllä valitettavasti olla oikeassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Törkeä petosepäily Suomussalmella
Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta843397Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli
Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii3941251Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty36939Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut
Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty67829Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä189774Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s271714Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto22690Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel31618Sysmä tarvitsee päätöksiä
Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen17585Älä katoa elämästäni
Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan33576