Liekö järki jättännyt "ammatti-autoilijat" kun ovat ruvenneet raskailla autoillaan rullaamaan ennestään jo huonokuntoisia Ykspihlajan vanhoja katuja potin asutusalueen läheisyydessä..luulisi katujen kunnossapidosta vastaavien (kaupungin) puuttuvan tämmöiseen tahalliseeen vahingontekoon.
Potin asutusalue / "ammatti-autoilijat"
kanerva
61154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
pakkohan siellä on ajaa isommilla vehkeillä ku sinne rakennetaan..vai pitäiskö hiekka ja kaikki muu paska hakea laivalla tai helikopterilla?vitun sipuli,muuta pois ku oot vaan kateellinen
Siellä on teitä tehty ihan niitä koneita varten.
Näkyyhän sinne pääsevän satamakadulta uutta lahdenperäntietä isommillakin romuilla.Ei oo todellakaan pakko jyryttää pikkukatuja.
Miten niin romuilla? Kai ne on ihan katsastettuja ja laillisia pelejä.
Olin lapsieni kanssa siellä ja poikani kerää kuormureiden rekkarinumeroita ja yhdestä punaisesta peräkärrystä ei ainakaan löytynny rekisteritunnusta,muutoinkin näytti rämältä,poikakin sanoi sitä romuksi.Tuskin oli katsasttetu..
Asioikoot rumilla rämisevillä vehkeillään uutta Lahdenperäntietä.