Kuka korkein virkamies on kärähtänyt

Suomessa ? Eli jos listataan 10 korkeinta virkamiestä ja rattijuoppoa, niin keitä he ovat ?
4607
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikös se ministeri Ahti Karjalainen kärähtänyt aikoinaan ratista.

Äänestä
  • onko ? Karpelasta voi tulla puhemies.

    Äänestä

  • Kyllähän se Ahti Karjalainen kärähti ratista ja juuri luin sauli Niinistön kirjasta seuraavankaltaisen maininnan, että Karjalainen oli ihmetellyt, kuinka poliiseja oli kyllä löytynyt hirveesti häntä jahtaamaan, mutta kun hän oli aikoinaan saanut Urho Kekkoselta veneen ja joku oli nyysinyt sen, niin tutkimaan oli tullut vain kaksi poliisia, joista ei sen jälkeen ollut kuulunut yhtään mitään. Toinen niistä oli vt/vs. nimismies Sauli Niinistö.

    Äänestä

  • olikin kirjoitti:

    Kyllähän se Ahti Karjalainen kärähti ratista ja juuri luin sauli Niinistön kirjasta seuraavankaltaisen maininnan, että Karjalainen oli ihmetellyt, kuinka poliiseja oli kyllä löytynyt hirveesti häntä jahtaamaan, mutta kun hän oli aikoinaan saanut Urho Kekkoselta veneen ja joku oli nyysinyt sen, niin tutkimaan oli tullut vain kaksi poliisia, joista ei sen jälkeen ollut kuulunut yhtään mitään. Toinen niistä oli vt/vs. nimismies Sauli Niinistö.

    pois eduskunnasta!Mitääntekemätön ministeri,tuhlaa kansan rahat johonkin maahanmuuttajien kotouttamiseen ja suomalaisten kouluttamiseen muka suvaitsemaan mamuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ratista kirjoitti:

Suomessa ? Eli jos listataan 10 korkeinta virkamiestä ja rattijuoppoa, niin keitä he ovat ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu