Miksi tuomarit olivat Ässiä vastaan ja jos tuomari ei ollut niin lähetettin video Muukkoselle??
Säälittävää touhua HPK:lta ja Tapparalta...
Mutta HPK oli parempi vaikka vilppiä yrittivätkin varsinkin Leino eniten hyppi ja pomppi miten sattui.
Olin pelin katsomassa rinkelimäellä ei mitään fiilistä verrattuna Ässien peleihin (7kpl) joita olin katsomassa. Hämeenlinna yleisö uskalsi taputtaa kun tuli maali ja huutaa PalloKerho kun HPK voitti.
Porissa kaikki huusi ja räyhäsi hulluja kun ovat mutta niin kuuluukin.
Kruus ja Favorin amatöörejä -> NHL:stä ammattituomarit finaaleihin.
Mutta Ässät oli kauden suurin voittaja mutta HPK mestari. Tähän loppuun porilaisten versioita HPK lyhenteestä.
Häpeä Pilkku Kiekolle
Haista Paska Kerho
Homo Poikien Klubi
Häviäjien Paskojen Kerho
UGH! Olen puhunut
MIKSI!!
8
594
Vastaukset
- JAA MÄÄ VAI
Taitaa jätkä olla aika katkera! Häviäjien ei kannata uhoilla tuollaisilla. JAA MÄÄ VAI? JAA MÄÄ VAI?? JAA MÄÄ VAI???
- Porin suunnasta
Tiekkö.. KETÄÄN EI KIINNOSTA ::D:D:D:D
btw aika kovia vitsejä ootte keksiny HPK:sta nyt jo melkein harmittaa ku luin noi.. Saatte itkee niin paljon ku haluatte mutta mestaruutta meiltä ei vie kukaan pois, ei edes porilainen itkullaa - Kerho
muutamia versioita hämeenlinnalaisten - lopputuloksen valossa ehkä totuudenmukaisempia - HPK-lyhenteestä:
- Huonot Puolustajat Kiertäneet
- Heikot Porilaiset Kumonneet
- Hävinneiden Porilaisten Kiduttajat
- Hameässät Pudottaneet Kiekkotaiturit
- Hymyilevät Porilaisten Kaatajat
- Helposti Poimittu Kultamitali
- Hopeaa Porilaisille Kerhonmollaajille
- Hävinneet Porilaiset Kettuilevat
- Hirnuvat Pallokerhon Kultamitalille
- Hävinneiden Porilaisten Kerho
UGH! Olen puhunut, vain muutamia mainiten!- HPK-fani
HPK - Hoidettiin Poika Kotiin
- Ilves-fanittaja
Voiko kukaan olla noin katkera, kun monta päivää finaalin jälkeen tulee itkemään tuollaisia asioita? Kaipa se kuuluu siihen porilaiseen mentaliteettiin, että ollaan tollasia paskaperseitä.
- mää,
Siis paljonko mahtuu halliin porukkaa?
7000-8000?????
Rinkelinmäelle mahtuu 5000..
Mahtaako sillä olla osuutta metelin tasoon? - PeliMies
ITKE POIKA ITKE! MESTARUUS ON NYTTE HÄMPTONISSA SILLE EI VOI MITÄÄN
- isomäen
6500 ja se ei vaikuta metelin tasoon koska elyseelle mahtuu 11500 ja kun se joskus on täys niin ei siellä meteliä ole. T:turkulainen pelejä katsova
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18022376Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant779579Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.377567Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va846385SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1886066Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot475071HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1144709Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1034445Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942175Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821449