Windows 98

Sanotaan heti aluksi että olen täysi toope tekniikan kanssa! Eli siis mulla on Windows 98 läppärissä ja olen hankkimassa siihen office-pakettia. Mulle on tarjottu halvalla Office 2003, toimiiko se tuossa mun käyttiksessä?
4461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Eli mikä office toimisi tuossa?

    Äänestä

  • toimisi? kirjoitti:

    Eli mikä office toimisi tuossa?

    Windows 98 toimii office 2000 tai OpenOffice, joka täysin ilmanen. Microsoft officen vastine. Käy katsomassa http://fi.openoffice.org/index.html

    Äänestä

windowsin oma winupdate (asentaa itsestään päivityksiä netistä), vielä kun se on mahdollista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä office? kirjoitti:

Sanotaan heti aluksi että olen täysi toope tekniikan kanssa! Eli siis mulla on Windows 98 läppärissä ja olen hankkimassa siihen office-pakettia. Mulle on tarjottu halvalla Office 2003, toimiiko se tuossa mun käyttiksessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu