Nyt 3 kuukauden jälkeen voin todella todeta, että Roa toimii!!! Minulla ei ole kuin muutama vaalea arpia leuan alueella!!! Pahenemisvaihetta ei tullut ja iho ei kuivu jos sitä rasvaa säännöllisesti aamuin ja illoin. Meikkiäkin voin käyttää huoleti. Huulia saan kylla rasvata tunnin välein ja minulla onkin vinkki Bebanthenin sijaan, joka sotkee aika paljon. Vaseline tepsii ainakin minulle ja on helpompi levittää. Halusinkin sanoa niille, jotka pelkäävät sivuoireita. meinasin olla aloittamatta kuuria kun tuntui, että pelkästään kauhutarinoita sai lukea täältä palstalta. 8 vuotta kärsin finneistä ja kaikki maailman lääkkeet ja voiteet kokeilin turhaan, kunnes ihotautilääkäri minulle lopulta myönsi tämän pelastuksen. kesä tulossa ja ei täydy sulkeutua neljän seinän sisälle. Ihanaa! ja zemppiä kaikille!!!
Ihana ihana Roa
elämää jälleen!!!
2682
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tulee sunkin olo olemaan sen jälkeen kun lopetat kuurin ja akne palaa entistä pahempana takaisin..ei kivaa mutta mitä tödennäköisintä.Onhan se ihanaa (ja kallista) olla se muutama kuukausi näpyttömänä mitä kuuri suo, mutta sen jälkeinen elo ei ole yhtään hauskaa.Akne ainakin mulla voimistui kun kuuri loppui.
Käsittämätöntä, että joku jaksaa olla noin masentava ja negatiivinen. Mun ystäväpiirissä on lukuisia ihmisiä jotka (itseni mukaanlukien) ovat saaneet roasta pysyvän avun. Ja nyt puhutaan vuosista, ei kuukausista tai viikosta. Eli aivan turhaan lyöt sanoillas sellasta joka iloitsee saatuaan ihonsa paremmaksi.