Mielenkiinnosta kysyisin?! :)

tipuliinukka

Tervehdys teille!
Minä ihan mielenkiinnosta kysyisin, mitä mieltä uskovaiset ja siis kristityt(joihin itsekin kuulun, koska kuulun kirkkoon:) ) on mieltä asiasta?! Kyse on seksistä! Eikä mistään ns normiseksistä vaan D/s seksistä, josta itse nautin suuresti! =)
Onko se siis teidän mielestä eettisesti väärin ja haureutta? Kannattaako tähän ylipäänsä puuttua, jos/ kun suhde on molempia tyydyttävä?!
Ymmärrän toki, että raiskaukset yms. on vääryyttä eikä niitä näissä piireissä harrastetakaan. Tälläinen suhdehan on yleensä molempia osapuolia tyydyttävä, mutta ihan vaan olisin mielenkiinnosta kysynyt, onko ns tosiuskovaisten piirissä ollut tälläisestä yleensä puhetta ja mitä mieltä te olette asiasta? :)

3

527

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muistuttaja

      >>Kyse on seksistä! Eikä mistään ns normiseksistä vaan D/s seksistä, josta itse nautin suuresti! =)

    • valkoinen valas

      Naisen libido on masokistinen, kuten jo Sigmund Freud aikonaan totesi. Pieni kurmuuttaminen osana seksiä on siis luonnollista :D

    • Olen ehdottomasti Dom, mutta toisaalta olenkin satanisti :)


      Master Eq

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe