Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

savon murre

kiihottuuko kukaan muu kuullessaan jotain tiettyä murretta puhuttavan? itselläni menee pasmat sekaisin kun poikakaveri puhuu savoa.
3670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Makuasioista ei sovi kiistellä.Myönnettäköön kuitenkin, että omalla kohdallani savon murre tuottaa tyystin päinvastaisen tuloksen. Se on osapuilleen epäkiihottavinta mitä tiedän.

Äänestä
  • =D...

    Äänestä

Kyllä se kuulostaa kivalta, kun nainen puhuu savoa tai pohjois-karjalaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piipi kirjoitti:

kiihottuuko kukaan muu kuullessaan jotain tiettyä murretta puhuttavan? itselläni menee pasmat sekaisin kun poikakaveri puhuu savoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu