onko kellään kokemusta Mielen pyykkäristä

olen kahden vaiheilla,sain pari tarjousta;
1.W3246/6kg/1400kier.min hintaan 1060€ ja 4v.turvatakuu(aika tarpeeton kai kun kyseessä on Miele)
2.W3245/6kg/1600kier.min hintaan 1100€ ja 2v.valmis.takuu
nyt jos kellä olis kokemusta näistä uusista...koneethan ovat muuten samat,paitsi tuo linkous 200kier.lisää??
josko kukaan osais helpottaa valinnan vaikeutta??
43326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vähän vanhemmasta Mielen pyykinpesukoneesta (8 vuotta vanha). Kierrosmaksimi 1450 kierrosta. En ole kaivannut enempiä kierroksia, sillä tällä koneella tulee erittäin hyvin lingottua pyykkiä. Joillakin pesuohjelmilla kone linkoaa alemmilla kierroksilla, ja toki itsekin voi sitä tarvitessaan pienemmälle säätää. Useimmiten lingon kierrososoitin on maksimissa, jolloin varsinkin ohuet pyykit kuivavat narulla yön aikana käyttökuiviksi. Kone on ollut jatkuvassa päivittäisessä käytössä, ja hyvin toimii edelleenkin. Uskon, että olet oikein tyytyväinen jo tuohon 1400 kierrokseen. Jos tarvitset huippuhyvin kuivattua pyykkiä, silloin 1600 kierrosta.

Äänestä

Jos hinta ero on vaan 40 euroa, ota ihmeessä kolmen aan kone siis W 3245, varsinkin jos hankit myös kuivausrummun. Muuta eroa ei taida laitteilla olla paitsi paneelin kaltevuus. Omassa koneessa on linkous 1600, mutta eipä ole tullut käytettyä.

Äänestä

Noissa kahdessa koneessa erona taitaa olla ainoastaan linkousnopeus ja ohjauspaneelin kaltevuus. Molemmat koneet ovat hyviä mutta ehkä valitsisin itse nopeammalla lingolla varustetun kun hinnassa on noin pieni ero. Ostin itse jokin aika sitten W3243 koneen jossa linkousnopeus on 1500 kierrosta per minuutti ja olen ollut tyytyväinen.

Äänestä
  • Kiitokset vain kaikille vastanneille....olen nyt vkon päivät pessyt UUDELLA Mielelläni W3245;Mahtava kone,en voi muuta sanoa!!Suosittelen kaikille lämpimästi!!Päädyin samaan tulokseen kuin useimmat....otin 1600kier.varustetun koneen,eihän ero ole suurensuuri!!
    Aurinkoista kevättä kaikille....ja puhtaan valkeita lakanoita!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


leenukka2 kirjoitti:

olen kahden vaiheilla,sain pari tarjousta;
1.W3246/6kg/1400kier.min hintaan 1060€ ja 4v.turvatakuu(aika tarpeeton kai kun kyseessä on Miele)
2.W3245/6kg/1600kier.min hintaan 1100€ ja 2v.valmis.takuu
nyt jos kellä olis kokemusta näistä uusista...koneethan ovat muuten samat,paitsi tuo linkous 200kier.lisää??
josko kukaan osais helpottaa valinnan vaikeutta??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu