Miten te, pussailetteks te tai suuteletteko kavereiden kaa? Siis kavereiden!! Mun luokal on yks muija ja me pussaillaan joskus. Oisko se kuitenkin jotain muuta ku kaveruutta? Vai miten te? Voiks kaveritkin suudella?
Nää kaikki siis liittyy tyttö&poika suuteluihin. Ei poika&poika tai muija&muija -juttuja...
Ja sit,liittyy tavallaan tähän juttuun: mitä eroo on pusulla ja suudelmalla?
Nää kaikki siis liittyy tyttö&poika suuteluihin. Ei poika&poika tai muija&muija -juttuja...
Ja sit,liittyy tavallaan tähän juttuun: mitä eroo on pusulla ja suudelmalla?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mä en ole ikinä pussaillu tyttöö..mut kai jotkut tosi bestikset voi pussailla..ainakin monet kännissä olevat..Mun mielestä pusu tarkottaa vaan sellasta huulet "töttörällä" olevaa toisen suun kosketusta..ja suudelma taas kielaria,jossa toisen kieli on toisen suussa..
Siis suudelma on mielestäsi sama kuin kielari?!
Ei siinä mun mielestä mitään pahaa ole, en vaan ole saanut semmosta kaveria :)
Minun kaverini (ainakin joskus harrastivat tätä) "pussailivat" toisiaan aina välillä. En katso että siinä mitään pahaa olisi, tiedän että he ovat pesun kestäviä heteroja. Itsekkin olen omaa parasta ystävääni humalassa suukotellut. Luulen että se on ihan normaalia :).
Ei siinä ole mitään pahaa koska kyllä mekin pussataan kavereitten kanssa kun me nähdään jossain... Turha pelätä jos joku sanoo tai haukkuu sinua...!!!
PELKO POIS...
noh..miulla on ainakin sellanen kaveripiiri että kaikki pussaa kaikkia!joukossa on tyttöjä poikia ja pareja.eikä se rajotu pussailuun,kielarit ja hyväilyt kuuluu kans asiaan.
joskus ihmiset baarissa töllää,ku ne ei ymmärrä, mut meijän mielestä se on ihan normaalia,eikä se tarkota että joillakin olis jotain juttua sen takia.
Voiko siis teidän kaveripiirissä suudella jotain varattua ja ihan kielen kera ja kaikkea?