leijona poika lapsi

lellonan äiti

Nyt utelen teiltä miten sujuu päivän arki pikku lellonan kanssa. Omaa tahtoa kun löytyy... Minkälainen lellona lapsi on? Onko muita lellona poikia jotka ois syntynyt24.7.04?

1

460

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lainattu astro.fi sivuilta

      Leijonalapsi 23.7.-22.8.

      Sinulleko on langennut kunnia päästä Leijonalapsen huoltajaksi? Hänen syntyessään on eletty kesän lämpimintä aikaa, jolloin luontokin keskittyy vain nauttimaan Auringon valosta ja lämmöstä täysin siemauksin. Leijonalapsesi on myös syntynyt paistattelemaan milloin missäkin valokeilassa ja hän kyllä osaa kiinnittää huomion itseensä jos ei hyvällä niin sitten jollain tuhansista Leijonan kehittämistä hyvän maun rajoilla olevista menetelmistä. Leijona on eläinradan merkeistä puhtain ilon ja luovuuden edustaja, jonka tehtävänä on olla oma ihana ja kaikkien rakastama itsensä. Hän on todellakin valon, ilon ja luovuuden prinssi tai prinsessa, jonka silmien loiste ja aidoista aidoin hymynväre herättää paatuneimmankin aikuisen sydämessä rakkauden tunteen lasta kohtaan. Olet varmaan huomannut, kuinka hänestä tulee huomion keskipiste, missä ikinä hänen kanssaan kuljetkaan. Kavereidensa keskuudessa leijonanpentu on joko johtaja tai muulla tavoin porukan rohkein vekara. Sinusta ehkä tuntuu, että saat monta kertaa hävetä silmät päästäsi hänen esiintymishalunsa vuoksi, joka ei todellakaan tunne mitään rajoja. Saattaa olla vaikea ymmärtää, että hän esiintyy vain sinun vuoksesi ja sitä enemmän, mitä rajoittuneempi itse olet.

      Valon ja luovuuden merkkinä hänen tehtävänsä on saavuttaa täydellinen itseluottamus ja sitä kautta kyky antaa ilon ja rakkauden valon loistaa välityksellään kaikille ihmisille ja kansanjoukoille. Hänestä tulee kuningas ihmisten keskelle, mutta millainen kuningas, se on paljon sinun vallassasi. Leijona haluaa oppia käyttämään omaa luovuuttaan mahdollisimman puhtaasti ja täydellisesti, mutta tarvitsee siihen mallin mieluummin molemmilta vanhemmiltaan, jotta hänen sekä feminiininen että maskuliininen puolensa saisivat samat valmiudet. Lapsena Leijona on sitä vaikeampi, mitä vähemmän uskallat itse nauttia elämästä. Hänen kanssaan ei missään nimessä saisi mennä tekemään mitä hän haluaa, mutta sinä et. Löydä ja toteuta sellaisia leikkejä ja harrastuksia, joissa itsekin viihdyt, ja lapsesi tulee olemaan sinulle ikuisesti kiitollinen. Muussa tapauksessa hänen toivomusarsenaalinsa ja samalla tyytymättömyys kaikkeen saamaansa roinaan kasvaa yli kaikkien rajojen.

      Enemmän kuin mikään muu merkki, juuri Leijona tarvitsee selkeät ja pitävät rajoitukset ja säännöt elämälleen. Jos lipsut asettamastasi säännöstä, tulee hän rankaisemaan sinua välittömästi rikkomalla kaikkia aiemminkin asettamiasi sääntöjä vastaan. Oppiakseen olemaan kuningas hän haluaa nähdä, miten voi pitää kiinni asettamistaan laeista ja velvoitteista. Tuota kokemusta hän haluaa enemmän kuin mitään muuta. Pahin, mitä voit tehdä, on suuttua tuolle vilkkusilmäiselle hallitsijan alulle. Suuttuessasi osoitat pelkääväsi lasta, ja sitä hän ei ikimaailmassa haluaisi nähdä. Jos kuritat tai ojennat leijonanpentua, tee se rakkaudella, mutta kuitenkin niin selvästi, ettei lapsi luule sitä leikiksi. Älä Leijonalapsen vuoksi tingi liikaa omasta elämästäsi niin saat huomata saaneesi aikaan voimakkaan, ystävällisen, iloisen ja oikeamielisen jälkeläisen, jolle voit turvallisin mielin jättää kuningaskuntasi hallittavaksi. Hän ei tule milloinkaan unohtamaan kuningas isäänsä ja kuningatar äitiään saavutettuaan ansaitsemansa arvon ja aseman heidän esimerkkiään seuraten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      194
      13332
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      51
      6696
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      156
      6326
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      86
      4649
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      67
      4602
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      64
      4161
    7. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      4131
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4092
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      98
      3862
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      93
      3630
    Aihe