Kuinka usein ajatte säärikarvat? ajatteko ihan reisienkin karvat?
Kuinka usein karvat pois?
minää
31471
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei,
hassu tämä karvakeskustelu.
Itse satun olemaan vaalea, aito sellainen, päässä kasvaa kyllä karva, mutta alapäässä on säälittävä tuppo, siis muutama valkoinen karva ristissä. Ne ajoin kerran, ja se sänki oli sietämätön, ja kuitenkin karvallisenakin näytän lähes posliinilta.
Käsissä ja jaloissa niitä karvoja ei vain ole,
joten en ajele yhtään mitään. Joskus olen huomannyt uimahallissa tuijottelua, mutta eipä ne karvat väkisin kasva ja söpömpi kai näin ;) Joillakin on aika uskomaton puska, siis naisilla, se on vähän hurjaa kun itse en ole koskaan sellaista omistanut.
Keskustelu pillun karvoituksesta kyllä on aivan turhaa sehän on jokaisen oma asia jos ajelee pillunsa posliiniksi tai sitten jos on vain muutama karva kuten joillakin luonnostaan on syntymästä asti niin mitä se kenellekään kuuluu jos joku ei ole runsasta pillukarvoitusta saanut.Ole vaan reilusti miksi olet luotu tai mitä puuttuu, aivan hyvä vähäkarvaisenakin.
Epiloin kerran viikossa ja lisäks sheivaan aina kun oon menossa ulos. Että meikätytöllä karvat kyllä kasvaa,mutta epiloimalla ja sheivaamalla saa hyvän lopputuloksen. Pelkkä epilointi ei nimittäin aina tehoa kaikkein ohuimpiin ja lyhimpiin karvoihin.