Rauhankumppanuus on haihattelua

Naton rauhankumppanuus näyttää olevan tärkeää vain Suomelle. Muut maat eivät tunnu siitä välittävän. Olisi korkea aika Suomen politikkojenkin ajatella Nato asiaa realistisesti ja nopeuttaa Natoon liittymistä. Rauhankumppanuus näyttää olevan pelkkää haihattelua.
1157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

voi myöstää totuutta, etä Natoon olisi pitänyt liittyä jo 1980-luvulla...

Mutta silloin marsittiin diktaattoreitten TyöRauhan puolesta ja NaToa vastaan.

Eihän sitä voi tunnustaa että mitään tappaja NaToa ei ole koskaan ollutkaan ja että Demarit vain kusettivat siinäkin asiassa kansaa...

piikkiq

ps. sosialismi on rikos ihmiskuntaa vastaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tärkkeää vain Suomelle kirjoitti:

Naton rauhankumppanuus näyttää olevan tärkeää vain Suomelle. Muut maat eivät tunnu siitä välittävän. Olisi korkea aika Suomen politikkojenkin ajatella Nato asiaa realistisesti ja nopeuttaa Natoon liittymistä. Rauhankumppanuus näyttää olevan pelkkää haihattelua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu