Mitä mieltä?

rapu1981

Ajattelin nyt ajankuluksi kysellä että mitä mieltä olette pollestani?

Ikää pollella tällä hetkellä 18- vuotta, säkäkorkeus 168 cm ja on melko tukevarakenteinen..ei oo vielä toista yhtä tukevarakenteista lämppäriä tullu vastaan..vielä.
Toiminut 10 vuotta ratsuna ja osaa noi perusasiat ja pohkeen väistön silloin kun sitä huvittaa =)

En osaa vielä linkittää joten jos haluatte nähdä pollestani kuvan niin ->sukuposti.fi ja hakusanaksi Frans Warrior..valitettavasti ei oo vasta kuin yksi kuva mutta toivottavasti se riittää.

Syy minkä takia kyselen teidän mielipiteitä on että kun jotkut on luullut polleani pv vaikka selvästihän rakenteesta näkee että lämppäri
on kyseessä.

14

1794

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ......

      joo... on aika tukevan näkönen, ja aika lyhyt ja paksu kaula niin ei heti tunnistas lämppäriks.. mut söpö on

    • Mii

      Tuossa mietiskelin että oletko sama ihminen kuin tuo sukupostin kuvan ottaja?
      Oletko sukua Anulle ja Heidille?

      • rapu1981

        Kyllä olen itse tuon kuvan lähettäjä, Anu ja Heidi Aalto on mun siskoja..kuinka niin? Mahdanko mä kenties tuntea sut?


    • Dude

      nätti polle. Ku on ollu 10 vuotta ratsuna, niin tietty lihaksisto on erilainen kuin sellaisella lv:llä joka on ollut 1,5 vuotta ratsuna.

      Ihan kyllä ite oisin voinut veikata lv:tä. Kaunis polle, ei siinä mitään! =)

      • sophie^

        Ihan kivan näköinen poju. :)


    • vanupallo

      parin ylläolevan kanssa, eli on tuo kyllä lämpöinen mutta näkeepi että "muutaman" vuoden ratsuna ollut ;D Eli siis ihan peruspolle. ei mitään ihmeellistä

    • hörö

      Todella peruslämpösen näköinen hevonen, oikeasti.

    • Niin.

      Itselleni en huolisi. Näkee että on lv, sokeatko ovat puokiksi luulleet? Eikä ole edes ulkonäöllisesti mikään kovinkaan kehuttava, on epäsopusuhtainen, lämminveriselle rotutyypille oikeastaan jopa häpeäpilkku.

      Hevosta on myös väärinpäin ratsastettu, todella järkyttävä alakaula! Se, että lihottaa lämpösensä hirveän näköiseksi, ei tee siitä ratsurotuisen näköistä.

      • rapu1981

        En minä polleani sulle antaiskaan..on sen verran rakas mulle ja mukava kaveri ratsastus lenkeille silloin kun elämä potkii päähän.
        Ne jotka ovat luulleet polleani puokiksi ovat ilmeisesti siis sokeita koska ei se minunkaan mielestä puokilta näytä..näkeehän sen nyt rakenteestakin.
        Enkä ole polleani lihottanut ratsun näköiseksi, luuletko että olen niin tyhmä että luulisin sen tekevän pollestani ratsun..kyllä siihen tarvitaan jotain ihan muuta.


      • Figaro

        Taidat olla varsinainen tanopää??
        Ymmärrätkö yleensäkkään hevosista mitään?
        Itselläsi taitaa olla sellainen langanlaiha kehäraakki jota kutsut hevoseksi!

        Mielestäni tämä ko. hevonen on lupsakan näköinen RATSU. Lihaa pitää hevostenkin päällä olla ettei luut paista nahkan läpi niinkuin suurimmalla osalla lämppäreistä. Se jos joku on rumaa katseltavaa.

        Ratsut ovat, jos et ole huomannut, hieman pullukampia kuin ravurit johtuu erinlaisesta treenauksesta ja ruokavaliosta. Jos tätä et tiennyt, niin opiskele lisää hevosista!


    • tuo on normaalinnäköinen

      itselläni oli 24-vuotias lv :p toimi ravurina 6 vuotta, sen jälkeen kiersi mustalaistalleilla 6 vuotta, kunnnes tuli meille.
      18-vuotiaana hevonen oli viimein hevosen näköinen, kuten myös tämän Sinunkin :)

    • att

      Komea heppa sinulla kuvista päätellen =)
      ja kyllähän tuo lämppäriltä näyttää!

    • rapu1981

      Eli en ole polleani lihottanut "ratsun näköisesksi" vaan se on normaalistikin tukeva rakenteisempi kuin muut näkemäni lv.
      Lisäksi se toimii ihan vain harraste ratsuna eli olen kouluttanut sen ravi uransa jälkeen vain sen verran toimivaksi että sillä uskaltaa mennä tielle ratsastamaan turvallisesti..missään vaiheessa en ole siitä halunnut mitään huippu ratsua josta johtuen sillä on vielä tuo hirvenkaula.
      Olen saanut aikaiseksi laitettua pollestani yhden kuvan lisää tuonne sukupostiin ja heti kun ehdin niin laitan siitä kesä laidun kuvia.

      • horse power

        Ihana hevonen! Todella komea.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1422
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      872
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      811
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      667
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      9
      646
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      330
      639
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      57
      629
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe