Eli minne yleensä katsotte kun ottelette, rintakehään tai silmiin vai jonnekin muualle?
Vastaukset 3
- maithai
Suurinpiirtein siihen leuan ja rintakehän tietämiin. Tai vastaavasti päähän, mutta lähinnä nyt sinne leuan kohdille suurinpiirtein.
- veteran
Moi
Itse aikoinani harrastin myös tb lähes 15v.
Otellessa ja sparratessa tulisi päästä tilaan, jossa ei oikeastaan katso mihinkään, vaan on vaan tietoinen mitä edessä tapahtuu. Pidetään siis jonkinlaista yleissilmäystä vastustajaan. Tarkentaessaan katsetta "jonnekin", helposti ajatuskin tarkentuu samoille alueille, ja tällöin muut alueet ovat "pimennossa".
Tuo sopi ainakin mulle.
- kung fu miäs
Katse suunnattuna (mutta ei koskaan tarkennettuna) kolmioon joka muodostuu olkapäistä ja nenästä, putkinäköä pitää välttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3031087Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni65917- 77908
- 71775
- 67711
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40705Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34617- 44617
- 51569
- 42541